Verimliliği Arttırmanın En Önemli 5 Püf Noktası

İş yerindeki verimliliğinizin, okulda ki verimliliğinizin ve geri dönüşümlerinizin daha da artmasını sağlayacağını düşündüğümüz verimli çalışma yollarına bir göz atalım.

Verimliliği Arttırmanın En Önemli 5 Püf Noktası

İş yerindeki verimliliğinizin, okulda ki verimliliğinizin ve geri dönüşümlerinizin daha da artmasını sağlayacağını düşündüğümüz verimli çalışma yollarına bir göz atalım.

Okulda ki ve iş yerinizde ki zamanı verimli ve kaliteli bir şekilde değerlendirilmesi biliyorsunuz ki oldukça değerli ve bu zamanın iyi değerlendirilmesi hem sizlerin hem de etrafınızda ki insanların verimliliğini artırır.

Aslında verimli olmanın sırrı çok fazla çalışmak değil de daha akıllıca çalışmaktır. Bir çok insan kendini uzun süre işine veya dersine verince kendini oraya adadığını düşünse de yapılan işte alınan verimlilik kaliteli olmayabilir. Bunun sebebi tabi ki verimli bir şekilde çalışmamaktır. Bu verimliliği arttıracak derlediğimiz verimli çalışma yollarına birlikte bakalım…

Uykunuzu İhmal Etmeyin

Yetersiz yada verimsiz uyku kişinin verimliliğini olumsuz yönde etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Uykusuzluğun yaşandığında beyin işlevini tam olarak yerine getiremediğinden verimli olmanız da ister istemez beklenemez hale geliyor.

Çalıştığınız Süre İçerisinde Telefondan Mümkün Olduğunca Uzak Olun

Verimli olmak için gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise odaklanmaktır. Bu odağı zemine çeken en önemli unsurlardan biri ise sosyal medyadır. Acil bir durum ve benzeri bir şey olmadığı sürece telefonlarınızdan mümkün olduğu kadar uzak kalın.

İş Başında Yapılan İşe Zaman Limiti Koyun

Herhangi bir işin başında ne kadar vakit harcadığını hesaplayın ve bu süreye bir limit koyun. Bu işin yapıldığı sırada bir çok dikkat dağıtıcı şey insanların işlerine olan odaklanmalarının önüne geçebileceğinden dolayı her işin  yapılması için belli bir zaman limitinin koyulması gerekir.

Aynı Anda Birden Fazla İş Yapmaya Kalkmayın

Günümüzün sorunlarından biri de aynı anda birden fazla işle uğraşmaya çalışmaktır. İşlerin ve ya derslerin yoğunluğu nedeniyle birden fazla işe yoğunlaşmaya çalışan insanlar, kafalarını tam anlamıyla toplayamadıkları için, daha kısa sürede yapabilecekleri işleri, daha uzun sürelerde bitirirler. Bu nedenle çalışanların aynı anda birden fazla işe odaklanmalarına sebep olmayacak şekilde çalışmaları gerekiyor.

Yoğun bir işi dahi olsa insanların işlerini tek tek ele alarak, daha hızlı işlerinizi bitirdiğinizi, stresinizin azaldığını ve verimliliğinizin arttığı göreceksiniz.

Mola Vermeyi Unutmayın

İnsanların belirledikleri zaman limitleri içerisinde işlerine ara vermeleri gerekiyor. Yani sabah 8, akşam 6 aralıksız, dinlenmeden çalışacak yeteneğe sahip bir beynimiz yok. İnsanlar bu süre içerisinde ne kadar yoğun çalışsalar da bir müddet sonra sorun yaşamaya ve bu sorunları etrafında ki kişilere de yansıtmaya başlar.

Yazı: Anıl Mercan

Verimliliği Arttırmanın En Önemli 5 Püf Noktası içeriği, 28 Şubat 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha