Türkiye’de Güncel Kira Bedelleri

Kiralar gün geçtikçe artmaya devam ederken, üniversite sonuçlarının açıklanması kiraların durumu hakkında ilgileri görmeye başlamıştır

Türkiye’de Güncel Kira Bedelleri

Kiralar gün geçtikçe artmaya devam ederken, üniversite sonuçlarının açıklanması kiraların durumu hakkında ilgileri görmeye başlamıştır. Üniversite öğrenciler genellikle yurt tercih etse de belli bir kapasitesi olan yurtların kadrolarının dolması neticesinde öğrenciler evlerde kalmaktadır. Bunun içinde ev kiraları hakkında bilgi edinmek istenilmektedir. Bizde sizler için Türkiye’de ilgi gören İstanbul güncel kira belleri hakkında semtlere göre bilgileri topladık. Ortalama olarak kiraları sizlere bildireceğiz.

Ortalama Güncel Kira Bedelleri

Silivri: Silivri kiraların daha uygun olduğu bölgelerden olup, güncel olarak ortalama kira bedeli 692 TL olarak görülmektedir.

Esenyurt: İstanbul’un gözde semtlerinden olan Esenyurt uygunluk bakımından Silivri’den sonra gelmekte olup, 812 TL olarak kira bedeli görülmektedir.

Çekmeköy: Sıralamada üçüncü olarak Çekmeköy yer almakta olup, ortalama olarak kira bedeli 864 TL olarak belirlenmiştir.

Büyükçekmece: 876 TL oratalama fiyata sahip olan Büyükçekmece sıralamada dördüncü sıraya yerleşmiştir.

Avcılar: Beşinci olarak Avcılar uygunluk listesinde yerini almış olup, ortalama olarak 900 TL olarak kira bedeli görülmektedir.

Tuzla: İstanbul’un giriş kısmında yer alan Tuzla 939 TL ortalama kira bedeli bulunmaktadır.

Gebze: Kocaeli’ne bağlı olan fakat İstanbul’a sınır olan Gebze’de sanayiden kaynaklı kira bedelleri yüksek olup, 939 TL ortalama kira bedeli bulunmaktadır.

Pendik: Üniversite alanlarının daha yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Pendik, 948 TL ortalama kira bedeline sahip semtlerden birisidir.

Türkiye’de güncel kira bedelleri iller de ortalama olarak 750 ile 900 TL aralığında görülmektedir.

Türkiye’de Güncel Kira Bedelleri içeriği, 31 Ağustos 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha