Sivilce İçin En İyi Sabun Hangisidir ?

Ciltte sivilce çıkması her yaştan insan için büyük bir problemdir. Sivilcelerden yok etmenin ilk adımı ten temizliğidir. Sivilce konusunda ten temizliği için de akla gelen ilk şey sabundur.

Sivilce İçin En İyi Sabun Hangisidir ?

Ciltte sivilce çıkması her yaştan insan için büyük bir problemdir. Sivilcelerden yok etmenin ilk adımı ten temizliğidir. Sivilce konusunda ten temizliği için de akla gelen ilk şey sabundur.

Bu amaçla sabun seçiminde dikkatli olunmalıdır. Kalitesiz sabunlar kullanıldığında ciltte gerçekten kötü taraf etkiler doğurmaktadır. Makalemizde sivilceden kurtulma için sabun isimleri ve fiyatlarını bildireceğiz.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sivilce için en sık kullanılan sabun markası sebamed sivilce sabunudur. Sebamed sivilce sabunu özellikle ergenlikte çıkan sivilceleri ve kullanılır bunun yanında da regl döneminde çıkan sivilceleri geçirmede çok etkilidir. Bu sivilce sabunu gözenekleri açar, cildi yumuşatır ve bakteri üremesini önler. Sebamed sivilce sabunun fiyatı 21,89 TL’dir.

Imex Akne Sabunu 100 Gram

Sivilce için kullanılan bir diğer sabun markası ise Imex akne sabunudur. Bu sabun akne oluşumunu engeller ve var olan sivilceyi kuruturlar. İçinde alkali içermediği için kara noktalardan kurtulmak  için de çok faydalıdır. Imex akne sabunun 100 gram fiyatı 49,49 TL’dir. Bu sabun ile surat günde 2 defa yıkanmalıdır. Bu sabun bütün ciltleri için uygundur.  Dahası Imex akne sabunu etkili bir nemlendirici olup cildin yumuşak olmasına muavin olur. Ayrıca Imex akne sabunu cildin pH değerine ahenk sağlar ve cildin görüntüsünü bozmaz, gözeneklerin tıkanmasına yol açmaz.

Dermo Bella Akne Sabunu

Dermo bella akne sabunu da bir diğer sivilce sabunudur. Son zamanlarda daha sık olarak kullanılan bu sabun; fiyat olarak da diğer sabunlara göre daha uygun fiyatlıdır. Dermo bella akne sabunu içerisinde; kil,biberiye ve kükürt bulundurması ile sivilceleri geçirirken cildin kurumasına yol açmaz. Ayrıca mikropları öldürür. Dermo bella akne sabunu fiyatı 18,90 TL’dir.

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera okyanus sabunu,sivilceleri geçirmede etkili bir diğer sabundur. Özel olarak bu sabun gözeneklerdeki yağı ve kiri temizleyerek kara noktaları yok eder, cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir ten görüntüsü elde edilmesine muavin olur. Nilera okyanus sabunun bitkisel yağ içeriği sayesinde sivilcelerinizden kolayca kurtulmanız için yapmanız gereken yüzünüzü günde 2 defa bu sabunla yıkayıp durulamaktır. Nilera okyanus sabunu fiyatı 38.50 TL’dir.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekikli sivilce sabunu; sivilce problemi için kullanılan etkili bir sabundur. İçeriğindeki kekik sayesinde ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin yumuşak olmasına muavin olur. Bu sabunun günde 1 defa kullanılması yeterli olacaktır. Cildi hafif yakma etkisi vardır, hafif yanma hissedildiğinde korkulmamalıdır. Kekikli sabun fiyatı 5 TL’dir.

Fransız Lavantası Sabunu

Sivilce için bir diğer faydalı sabun fransız lavantası sabunudur. Fiyatı 5 ila 25 TL arasında değişen bu sabun ergenlik döneminde kullanılmaya başlansa da 17 yaştan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Bu sabunun faydaları şunlardır:

  • Cilde zindelik katar.
  • Zona hastalığı tedavisine muavin olur.
  • Ciltte oluşan yanık ve sivilcelere karşı iyileştirici özelliğe sahiptir.
  • Saç için faydalıdır,canlılık verir.
  • 17 ıslak üzeri kişilerde sivilceleri geçirmede etkilidir.
  • Lavanta bitkisi; sinir,uykusuzluk ve depresyon gibi problemleri geçirmede faydalıdır.
  • Iltihap oluşumunu önler.
  • Hücre yenilenmesine muavin olur.

Sivilce İçin En İyi Sabun Hangisidir ? içeriği, 12 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha