Kusursuz Makyaj İçin Yapılması Gerekenler

Kusursuz bir cilde sahip olmak isteriz.. Kusursuz bir makyaja sahip olmak isteriz.. İsteriz de isteriz.. İşte kusursuz bir makyaj için öneriler;

Kusursuz Makyaj İçin Yapılması Gerekenler

Kusursuz bir cilde sahip olmak isteriz.. Kusursuz bir makyaja sahip olmak isteriz.. İsteriz de isteriz.. İşte kusursuz bir makyaj için öneriler;

Çok basit taktiklerle kusursuz bir makyaj yapabilir ve kusursuz görünebilirsiniz. Makyajınızın güzel görünmesini istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken temiz ve güzel bir cilde sahip olmak. Bunun için cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekir. Cildinize önce nemlendirici sonra güneş koruyucu sürün. Buradaki önemli nokta hepsini ard arda sürmemek. Arada zaman olmasına dikkat edin.

fondöten sürmek

Fondöten Sürmek Önemli

Peki fondöteni ne ile süreceğiz? Buradaki kritik noktada bu. Kusursuz bir makyaj için fondöteni fırçayla sürmelisiniz. Elle sürülen fondöten yeterince eşit dağılmaz, bu da cildinizin dalga dalga bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Fondöteni fırçanıza az alın ve tüm cildinize eşit olarak uygulayın.

Göz Altı Morlukları İçin

Cildinizde lekeler, morluklar ve kızarıklık varsa bunları gözaltı kapatıcısıyla kapatın. Göz altı morluklarınız için cilt tonunuzdan bir ton koyu kapatıcı kullanın. Dikkatleri bu şekilde gözaltınızdan uzaklaştırmış olursunuz. Far uygulamayacaksanız eğer göz kapaklarınızı es geçmeyin. Fondöteni ince bir şekilde göz kapaklarınıza uygulayın. Böylece cilt tonunuzla aynı tonu yakalamış olacaksınız. Ten renginde ışıltılı krem farlarını da kullanabilirsiniz. Böylelikle dinlenmiş ve canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Gölge Tekniği

Hatlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız mutlaka gölge tekniklerinden yararlanın. Yine cildinizden 2-3 ton koyu toz veye krem ürününü eğer alnınız genişse alnınıza, elmacık kemiklerinizin altına, burun kemiğinizin kenarlarına uygulayabilirsiniz. Böylece istediğiniz bölgenizi belirginleştirebilir ve bu kusursuz makyajla seksi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kusursuz Makyaj İçin Yapılması Gerekenler içeriği, 27 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha