Gerçek Arkadaşın Olduğunu Anlamanın Yolları

Gerçek bir arkadaşın kötü günde belli olmasından yana şüphe yoktur. Ancak bir soru vardır ki gerçek bir arkadaşın olduğunu anlamak için illa kötü gün mü olması gerek?

Gerçek Arkadaşın Olduğunu Anlamanın Yolları

Gerçek bir arkadaşın kötü günde belli olmasından yana şüphe yoktur. Ancak bir soru vardır ki gerçek bir arkadaşın olduğunu anlamak için illa kötü gün mü olması gerek?

Şu şekilde anlayabilirsiniz;

Birlikte Tatil Planları Yapmak

Gerçek bir arkadaşla bir çok zaman beraber geçirilecek tatil planları yapılacaktır. Buna ek olarak tatile birlikte çıkmaktan dolayı en ufak bir tereddüt dahi söz konusu değildir. Zira aradaki güven ilişkisi noksansızdır.

Yanında Kendisi Olabildiği

Gerçek bir arkadaşla beraberken her zaman kendisi olabilmelidir. Buna ek olarak gerçek bir arkadaşın yanında saçma davranabilmek dahi çok önemli bir konudur. Zira bu insan hiçbir şekilde saçma davranışlarınızdan dolayı sizden uzaklaşmayacaktır

Her şeyi Emanet Edebilmen 

Bir arkadaşa sahip olurken en değerli varlık olan kalp dahi emanet edilmişken elbette maddi şeylerin çok da bir önemi yoktur. Ancak bir arkadaş kendisine emanet edilen şeyleri canı pahasına koruyorsa bu arkadaş gerçek bir arkadaştır.

Sır Saklamayı İyi Bilmesi 

Gerçek bir arkadaş, arkadaşının sırlarını da çok iyi saklayabilmelidir. Ne de olsa ancak bu şekilde gerçek manada bir paylaşım söz konusu olabilir.

Teselli İçin Gidebildiğin Bir Yer Olması

Gerçek bir arkadaşı tanıyabilmek adına teselli bulmak adına da bu arkadaşa başvurulması yeterli olacaktır. Ne de olsa insan üzgün olduğu zaman en sevdikleriyle acısını paylaşarak rahatlayacaktır.

Arkadaşını  Gözeten Biri Olması

Bir arkadaş yeri geldiği zaman kendisinden ziyade arkadaşının menfaatini de gözetebilmelidir. Gerçekten bu şekilde bir durum arkadaşlıkların en büyük sınavlarından bir tanesi de olacaktır.

Bazı Zamanlarda Yalanlara Ortak Edebileceğin Biri Olması

Gerçek bir arkadaş zaman zaman yalanlara da ortak olan kişidir. Ne de olsa arkadaşını korumak adına bunu yapmak zorunda kalacaktır.

Sorgulamadan Güvenebilmesi

Gerçek bir arkadaş pek çok durumda herhangi bir şekilde sorgulamadan da güvenebilendir. Bu durum arkadaşın kararlarına ne denli itibar ettiğinin ve saygı duyduğunun da göstergesidir.

Her şeyi Paylaşabilmesi

Gerçek bir arkadaş yeri geldiği zaman en değerli gördüğü varlıklarını bile sırf arkadaşının iyiliği için paylaşabilmelidir. Öyle ki gerçek bir arkadaşa bu çok da ağır gelmeyecektir.

Yalnız Kalma Kararına Saygı Duyması

Gerçek bir arkadaş asla insanın her daim peşinde dolaşan arkadaş demek değildir. Hatta tam aksine bazı durumlarda diğer arkadaşın yalnız kalma arzusuna saygı duyulması da icap edecektir.

Kendini Riske Atabilmesi

Gerçek bir arkadaş pek çok zaman arkadaşının iyiliği için kendisinden vazgeçebilmeli ve kendisini riske atabilmelidir. İşte ancak bu şekilde arkadaşlığın gerçek olup olmadığı anlaşılabilecektir.

Küçük Hesaplar Peşinde Koşmaması 

Gerçek bir arkadaş hiçbir zaman ince hesapların peşinde olmayacaktır. Ne de olsa arkadaşlık pek çok şeyi görmezden gelmek ve fedakarlık yapmaktır.

Çok Yoğun Olduğu Zamanda Dahi Vakit Ayırabilmesi

Gerçek bir arkadaşın ne kadar yoğun olduğuna bakmadan arkadaşına vakit ayırması lazımdır. İşte gerçek bir arkadaş her zaman için arkadaşına destek olabilmek adına bunu yapan kişi olarak adlandırılmalıdır.

Çekinmeden Yardım İstemesi

Gerçek bir arkadaş her zaman için yardım eden de değildir. Bazı durumlarda çekinmeden yardım isteyebilmesi de arkadaşlığın gerçek olduğunu gözler önüne serecektir.

Açık Sözlü Olması 

Gerçek bir arkadaş her zaman için açık sözlü olacaktır. Gerçekten bir arkadaşın özü ile sözünün bir olması ona güvenmek adına en mantıklı sebeplerden bir tanesidir.

Gerçek Arkadaşın Olduğunu Anlamanın Yolları içeriği, 30 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha