Evde Sıkılanlar İçin 5 Yabancı Dizi Önerisi

Eğer izlediğiniz tüm dizilerin bütün bölümlerini bitirdiyseniz, izleyecek yabancı dizi arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sizin için benimde izlemiş olduğum ve izlerken çok keyif aldığım yabancı dizileri derledim…

Evde Sıkılanlar İçin 5 Yabancı Dizi Önerisi

Eğer izlediğiniz tüm dizilerin bütün bölümlerini bitirdiyseniz, izleyecek yabancı dizi arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sizin için benimde izlemiş olduğum ve izlerken çok keyif aldığım yabancı dizileri derledim…

The Punisher

6-7 kez bitirdiğim ve tekrar izlesem sıkılmam dediğim nadir dizilerden bir tanesi. Dizinin konusu;

Bir Deniz Piyadesi Olan Frank Castle’ın sevgi dolu bir ailesi, mükemmel bir hayatı ve macera dolu dolu bir işi vardır. Ancak acımasız bir suçla her şeyi elinden alındığında Frank yeniden doğmak zorunda kalır. Şimdi bir yargıç ve cellat olarak hizmet veren Frank, yeni bir düzen sağlamak anlayışı ile kendisine yanlış yapan herkese karşı tek başına savaşır. Onun artık tek amacı vardır oda öldürmek. Kimsenin, önünü kesemeyeceği bir ölüm makinesine dönüşmüştür. Ailesini öldürenlerin peşine düşerek kendi yöntemleri ile intikam almanın peşindedir.

The Walking Dead

Hala devam ettiğim ve kaçırmadığım bu dizi izleyiciyi kendine bağlamasını gerçekten çok iyi biliyor. İzleyicilerle buluştuğu ilk andan itibaren fark yaratarak en çok izlenen diziler arasına adını yazdıran The Walking Dead, özellikle de çizgi romandan uyarlanan konusuyla beğeni toplamayı başarıyor. The Walking Dead dizisinin konusu temel olarak zombi salgının başlangıcında ve devamında sağ kalan insanların vermiş olduğu mücadeleyi işliyor.

Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle, medeniyet yok olmuş ve insanlar zombileşmeye ya da dizideki deyimiyle “aylaklaşmaya” başlamış durumdadır. Beyinsel bir hastalık olduğu için sadece kafalarından vurularak etkisiz hale getirilebilen aylaklar, etrafta bulunan insan ve hayvanları yiyerek beslenirler. Aynı zamanda sağ kalan insanları ısırarak birer zombi haline getiren aylaklar arasında yaşam mücadelesi veren bu küçük grubun liderliğini ise şerif yardımcısı Rick Grimes yapmaktadır.

BeoWulf

Tek sezonluk olan ve 3 defa bitirdiğim bu dizinin konusu;

Tarihten gelen hırs, sevgi, aşk, cesaret ve intikam duyguları ağır basmaktadır. Savaş ve isyan ortamında kötülükle savaşıp iyi sonuçlar almak isterken bir anda kötü eylemler yapmaktan kendini alamayan oyuncular bu yönüyle izleyiciyi oldukça şaşırtacaktır.

Eski İngilizce ile yazılmış olan destandan da esinlenerek uyarlamış olan yapımda, Grendel adında gürültüden rahatsız olan ve bu yüzden Danimarkalılara birçok eziyette bulunan hatta çoğu insanın ölümüne sebep olan kötü bir canavar vardır. Dizideki Kahramanımız ise Geatler’da bulunan ünlü savaşçı Beowulf’dur. Beowulf, Grendel’ın Danimarka’da yaptıklarını duyunca onunla savaşmak için yola çıkar.

Buraya geldiğinde Grendel’ı öldürür ve Danimarka halkını çektiği onca eziyetlerden kurtarır. Beowulf, Geatler’a döndüğünde bu başarısından dolayı Geatler Kralı olmaya layık görülür. Ancak hiçbir şey burada bitmeyecektir.

Grendel’ın annesi bunu öğrenince her şey çok daha kötü olur. Asıl tehlike Grendel’ın annesidir. Beowulf: Return to The Shieldlands’ın izlenme oranlarına bakınca bir hayli yüksek olduğu görülür ve bu yüzden ikinci sezonu da beklenir durumdadır.

The Flash

İzlemiş olduğum diziler arasından gerçekten bana bir iz bırakmış bu dizinin konusu;

Central City Polis Departmanı’nda kendi halinde çalışan bir polis memuru olan Barry Allen, STAR isimli bir labaratuvarda bir patlamaya maruz kalır ve bu patlamanın neden olduğu hava değişimlerinden dolayı oluşan şimşeklerden biri Barry’ye çarpar. Şimşek sadece Barry’ye çarpmakla kalmaz, aynı zamanda Barry’de fizyolojik birtakım değişimlere yol açar. Örneğin Barry’nin kırık kolu bir çırpıda iyileşirken, kalbi çok hızlı atmaya başlar ve anormal bir hıza sahip olur. Tüm bu doğaüstü özelliklere sahip olan Barry, bunları insanlara yardım için kullanmak isteyecektir. Her ne kadar ilk başta bu hedefini zaman zaman yerine getirebilse de daha sonraki zamanlarda bunları yapmak hiç de kolay olmayacaktır.

İlk sezonunda Barry Allen’ın başına gelenleri, bu olaylara alışma sürecini ve zamanla sahip olduğu özel yetenekleri kullanma aşamalarını izlediğimiz The Flash’ta ikinci sezonda işler biraz daha karışmaktadır. Bunun sebebi ise artık bu özel güçlerini istediğince kullanamayacak olmasıdır. Earth – 2 denen ikinci Dünya’dan The Flash’ın bulunduğu Central City’ye gelen Zoom isimli karakter, The Flash ile amansız bir mücadeleye girecek ve bu mücadelede avantajlı olacaktır. Nitekim İkinci Dünya’dan gelen ve Zoom’a düşman olan bir diğer karakter Dr. Wells ise The Flash’ın yanında olacaktır. Dr. Wells’in Zoom’a düşman olma sebebi ise Zoom’un daha önce kızını kaçırmış olmasıdır.

La Casa De Papel

Bu diziyi açıkçası pek izlemedim ama iş arkadaşlarım önerdiği ve kısaca özetledikleri kadar ile izlemeye değer dizi olduğunu düşünüyorum. Dizinin konusu ise;

Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Evde Sıkılanlar İçin 5 Yabancı Dizi Önerisi içeriği, 13 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha