En Güzel 5 Tropikal Meyve

Tropik iklimde yetişen meyvelere tropikal meyve denir. İşte size en güzel 5 tropikal meyve;

En Güzel 5 Tropikal Meyve

Tropik iklimde yetişen meyvelere tropikal meyve denir. İşte size en güzel 5 tropikal meyve;

Mango

Tayland’ın tropik meyveler konusunda rakibi yok! Mango ise bunlardan sadece biri… Sıcak iklim sevenlerdenseniz bu yıl Tayland’ın kendine özel karışımlarıyla buz gibi bir mango suyunu deneyebilirsiniz. Ya da daha tatlı haliyle damağınızı buluşturmak için pudra şekeriyle püre haline getirilen tatlısını yine Tayland’da her köşe başında bulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi

Meyvelerin en sert olanı… İçindeki muhteşem suya ulaşmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekse de küçük çaplı bir savaşın sonunda büyük bir ödül var. Sadece cevizin içindeki su da değil içindeki katı kabuğu kurutup rendelediğinizde marketten aldığınız paket Hindistan cevizi alışkanlığınıza son verebilirsiniz. Çünkü doğal tadı paketteki halinden çok daha nefis…

Liçi

LiçiTayland’ın baştacı liçi, böğürtlen ailesinden. İçi oldukça yumuşak ve tatlı olduğundan Çin mutfağının da vazgeçilmezi. Güçlü bir afrodizyak olan bu küçük meyve yükte hafif ama pahada ağır. Kilosu 70 TL’den satılıyor. Liçi dünya mutfağının yükselen yıldızı olarak piyasada güçlü bir pazar payına sahip.

Rambutan

İsmini yetiştiği ağaçtan alan rambutan, kökeni olan Endonezya ve Malezya’da hastalıkların tedavisinde kullanılır. C vitamini ve demir deposudur. Orta Amerika’da ‘mamon chino’ olarak da tanınır. Kırmızı denizkestanesine benzeyen sert ve tüylü kabuğunu kırdığınızda, yapışkan ve yumuşak meyvesine ulaşırsınız.

Mangostan

Kalın kabuğunu soyduğunuzda, beyaz ve tatlı özüne ulaşıyorsunuz. Endonezya mutfağının gözdesidir. Uzakasya, Sunda Adaları ve Malaya’ya özgü bu tat, meyvelerin kraliçesi olarak anılır. Antioksidan özelliğe sahip mangostanın ‘kraliçe’ unvanı boşuna değil. Meyveyi çok seven İngiltere Kraliçesi Victoria kendisine taze mangostan getiren herkesi 100 poundla ödüllendirirmiş.

En Güzel 5 Tropikal Meyve içeriği, 14 Mayıs 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha