En Etkili Enerji Veren 5 Yiyecek

Yaz geldikçe sıcaktan bunalıp güçsüz bir hale düşeceksiniz. Bu yüzden gün içerisinde sahip olmamız gereken enerji miktarını karşılayıp daha dinç ve enerjik olmanızı sağlayacak yiyeceklerden 5 tanesini sizler için derledik. İşte size enerji verecek 5 yiyecek!

En Etkili Enerji Veren 5 Yiyecek

Yaz geldikçe sıcaktan bunalıp güçsüz bir hale düşeceksiniz. Bu yüzden gün içerisinde sahip olmamız gereken enerji miktarını karşılayıp daha dinç ve enerjik olmanızı sağlayacak yiyeceklerden 5 tanesini sizler için derledik. İşte size enerji verecek 5 yiyecek!

1. Muz

Kolayca sindirilebilir ve vücuda en hızlı enerjiyi verebilir. Muzda bulunan çok fazla potasyum kaslarınızı onarır ve onların çalışmasını sağlayacak yeterli gücü karşılar. Bir muz yaklaşık 105 kalori, 422 mg potasyum, 0 gram kolestrol, 14 gram şeker ve 3 gram lif içermektedir. Bunun dışında vücudu birçok hastalığa karşı koruyan, C vitamini demir ve kalsiyum ile birlikte çok fazla antioksidan bulunur.

2. Nar

Hem tadı hem de sağlığı açısından harika bir mevyedir. Nar sizi kalp hastalıklarından koruduğu gibi vücuda hıp hızlı enerji verirler. Yaklaşık 100 gramlık narın içerisinde 83 kalori enerjisi, sadece 1 gram yağ, 3 ml sodyum, 34 mg potasyum, 4 gram lif, 14 gram şeker ve 2 gram protein içermektedir. Ayrıca %18’den de fazla C vitamini, kalsiyum ve demir içermektedir. Vücudun zayıflığını ortadan kaldırır ve yüzlerce hastalıktan korur.

3. Papaya

Papaya yedikten sonra, daha az yorgunluk hissedersiniz. Enerjiyi hemen vücudunuzda hissedersiniz. Papaya sizi artrit ve soğuk algınlığından korur. Bunun dışında papayanın pasif sigara içmenin etkisini azalttığı bilinir. Papaya, 336 kalori enerji, 62 mg sodyum ve 1421 mg potasyum, 61 gram şeker ve 4 gram protein içerir. A vitamini veya C vitamini eksikliğiniz varsa, papaya sizin için en iyi çözümdür.

4. Portakal

Portakal çok miktarda enerji ve bol miktarda vitamin içerir. İçinde mevcut olan glikoz, vücudun su kaybını önler. Çok yorgun hissediyorsanız, o zaman iki portakal yiyin. Bir portakal yaklaşık 45 kalori enerjisi, 174 mg potasyum, 9 gram şeker ve% 85 C vitamini içermektedir. Bunun dışında, portakallar birçok antioksidan içerir. Kan basıncını da kontrol altında tutmaktadır.

5. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi yemeniz, sağlığınız için çok faydalıdır. Anında enerji verir. Hindistan cevizleri obezite kontrolüne ve hafızanın hızlanmasına neden olur. Günlük olarak tüketirseniz, vücudunuz daha iyi beslenecektir. Yaklaşık 100 gram Hindistan cevizi yaklaşık 310 kalori içerir, sadece 10 mg kolesterol, 790 mg sodyum, 9 gram protein, 3 gram şeker,%10 A vitamini ve % 6 C vitamini,%15 kalsiyum ve %10 demir içerir. Bu nedenle, bunu yedikten sonra çalışma saatlerinde yorgun hissetmeyeceksiniz.

En Etkili Enerji Veren 5 Yiyecek içeriği, 23 Nisan 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha