Başarılı Olmak Mı İstiyorsunuz? Buyurun Gelin

Başarılı Olmak Bir Şeyleri Başarmak Hepimizin Tabi ki Ortak Noktası Fakat Başarılı Bir İnsan Olmak, Başarıya Ulaşmak Bildiğiniz Üzere O Kadar Kolay Değil. Ha Tabi Bazı İnsanlar İçin Başarı Basitleştirmiş Olsa da Bir Şey Başarmak Gerçekten Hiç Kolay Değildir…

Başarılı Olmak Mı İstiyorsunuz? Buyurun Gelin

Başarılı Olmak Bir Şeyleri Başarmak Hepimizin Tabi ki Ortak Noktası Fakat Başarılı Bir İnsan Olmak, Başarıya Ulaşmak Bildiğiniz Üzere O Kadar Kolay Değil. Ha Tabi Bazı İnsanlar İçin Başarı Basitleştirmiş Olsa da Bir Şey Başarmak Gerçekten Hiç Kolay Değildir…

Peki Bu Başarı Dediğimiz Şeyi Nasıl Elde Ederiz? Nasıl Başarılı Bir İnsan Oluruz? Buyurun Gelin Ağam Hep Birlikte İnceleyelim…

Kararlı Bir İnsan Olun Hedefinizden Vazgeçmeyin.

Başarılı Olmak Mı İstiyorsunuz? Buyurun Gelin

Başarıya ulaşacağınız bu yolda tabi ki karşınıza zorlukları çıkacak. Tabi ki bu sizin bunu başaramayacağız anlamına gelmez. Çabuk pes eden, hedefleri hemen değiştiren bu kişiler asla başarıya ulaşamazlar. Ne de olsa emek olmadan yemek olmaz.

Hedeflerinizi Kesinlikle Ertelemeyin

Aslında sadece hedeflerinizi değil hayatınızda ki hiç bir şeyi ertelemeyin. Unutmayın ki biz canlılar için hayat sonsuz değil, hayatın bir limiti ve bu limitin herkes için farklı olduğunun farkına varın. Hayatınız da keşkeler olmasın. Keşkelerle dolu bir hayat sadece hayatımızı ertelediğimiz gösterir ki bu başarının önündeki en büyük engellerden biridir. Hedeflerinize, önceliklerinizi ve hayatınızı kesinlikle ertelemeyin. Kararlı olun ve bunu başaracağınızı bilerek ilerleyin. “Bugünün işini yarına bırakma” demiş atalarımız, o gün için neyi yapmanız gerekiyor ise onu zamanında yapın.

Plansız program olmaz. Hayatınıza başarı katmak için plan mutlaka yapmalısınız. Başarmak için planlı olmayı, programlı olmak için de planlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Hedeflerinize ulaşmak için plan yapmadan hareket etmek çatalla çorba içmeye ya da hiç bilmediğiniz bir şehirde elinizde harita olmaksızın yön bulmaya çalışmaya benzer. Şunu hatırlatmadan geçemeyeceğim; Bugün bütün büyük zaferler üzerinde düşünülerek yani planlanarak elde edilmiştir. Siz de başarılı bir birey olmak için hayatınızı planlayın!

Asla Kolaya Kaçmayın

Başarılı Olmak Mı İstiyorsunuz? Buyrun Gelin

Bir işin kolayına kaçmak ne kadar tahrik edici görünse de, asla ilk seçeneğiniz bu olmamalı ve bunu yapmak sizi rahatsız etmeli.

Her Zaman Bir B Planınız Olsun

Her zaman her yaptığımız plan işe yarayacak diye bir şey yok. Daima arkanızda ikinci bir plan yani B Planı olması gerekiyor.

Kendiniz Tanıyın

Kişinin kendi yeteneklerini keşfetmiş olması neleri çok iyi yapabileceğini gösterir niteliktedir. Bununla birlikte hepimiz, hangi konularda istenilen düzeyde beceri veya deneyime sahip olmadığımızı da çok iyi bilmeliyiz. Neleri yapıp neleri yapamayacağımızı (en azından şimdilik) biliyor olmak, bize hem zaman kazandırır hem de doğru tercihler yaparak başarılı olmamızı sağlar.

Kendini gerçekten doğru eleştirebilen, iyi tanıyan kişiler başkalarının olumsuz düşüncelerinden etkilenmez ve başkalarını kopyalamaya çalışmazlar.

Hata Yapmaktan Korkmayın

Her insan hatalar yapabilir, bu demek değil ki hedeflerinizden, başarılarınızdan vazgeçin. Dediğim gibi kesinlikle hata yapmaktan korkmayın hata yapmak insanın hem kendini daha iyi tanımasına hem de bir daha ki sefere daha da tecrübe sahibi olmanızı sağlar.

Kısaca Anlatmak Gerekirse

  • Olumsuz olaylardan ders çıkarın.
  • Mazeret üretmeyin.
  • Kendinizi çok iyi tanıyın.
  • Planlı Programlı Çalışın.
  • İstikrarlı olmak.
  • Çevrenizde ki insanları iyi seçin
  • Mükemmeliyetçi olmayın her zaman mükemmeli aramayın
  • Zihin sağlığınıza özen gösterin

Yazı: MUSTAFA YAŞAR

Başarılı Olmak Mı İstiyorsunuz? Buyurun Gelin içeriği, 22 Şubat 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha