Aloe vera Bitkisinin Faydaları

Ciltteki tahriş azaltan, derideki yaralar üzerinde etkisi olan, uçuk tedavisinde kullanılabilen, vücut için doğal bir nemlendirici özelliği olan; kabızlık tedavisinden iltihap sorunlarına kadar,

Aloe vera Bitkisinin Faydaları

Ciltteki tahriş azaltan, derideki yaralar üzerinde etkisi olan, uçuk tedavisinde kullanılabilen, vücut için doğal bir nemlendirici özelliği olan; kabızlık tedavisinden iltihap sorunlarına kadar,

pek çok sağlık sorununa iyi gelen Aloe vera bitkisinin yararlarından derhal faydalanmak ister misiniz? O halde eve derhal bir Aloe vera alın. Çünkü size anlatacaklarımız var!

Botanik adı Aloe Barbadensisa olan Aloe vera bitkisi, vücut için tam bir mucize! Ciltteki yaraları iyileştiriyor, nemini artırıyor hatta yanık tedavisinde bile kullanılabiliyor. Cildiniz için en iyi doğal ilaçlardan biri olan Aloe vera bitkisini evinizde yetiştirmek istiyorsanız ise, bu hiç de güç değil.

Aloe vera ile cildiniz için yapabileceğiniz pratik ama etkili kürler!

1. Bağışıklık güçlendirmek için: Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için 1 adet aloe vera yaprağı, 1 bardak su ve 1 aş kaşığı balı blander’da karıştırın veya çatalla ezin. Aloe vera yaprağının tüm sivri uçları gidene kadar yıkamayı unutmayın.

2. Saç sağlığınızı korumak ve daha çabuk uzamasını sağlamak için: Aloe Vera suyu, saçları güçlendirir, uzamaya muavin olur. Aynı zamanda ışıltısını artırır. Bunun için 1 adet Aloe vera yaprağı ve 1 aş kaşığı badem yağı yeterli. Aloe vera yaprağını dikey olarak bölün ve ince şekilde kesin.  Elinize gelen jeli badem yağı ile karıştırın. Ardından saçlarınıza uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

3. Cilt lekelerinin oluşmasını önlemek için: Cildi nemlendiren, esnekliğini artıran ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya muavin olan Aloe vera, aynı zamanda ten lekelerinin oluşmasını önlüyor. Aloe vera losyonu için 100 gram Aloe vera suyu, 3 aş kaşığı su ve 5 aş kaşığı alkol yeterli. Tüm malzemeyi birbirlerini özümseyecek şekilde iyice karıştırın. Ardından yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın ve nihayet olarak da bir nemlendirici ile ten bakımınızı tamamlayın.

4. Güneş yanıklarını tedavi etmek için: Aloe vera, güneş yaralarının veya yanıklarının daha hızlı iyileşmesine muavin olur. Bunun için 1 Aloe vera bitkisi yaprağındaki jeji çıkarmanız ve etkilenen bölgenin üzerine sürmeniz yeterli.

Bu havadis, bilgi, salık de ilginizi çekebilir: Cildiniz için bir mucize: Aloe vera

Sıcaklarda cildinizin ferahlamasını ve yatışmasını sağlayacak aloe veranın kullanım yöntemlerini sizler için araştırdık. Üstelik evde yapımı çok kolay!

Aloe vera bakımı nasıl yapılır?

Cilde ve vücut sağlığına türlü faydaları bulunan Aloe vera bitkinizin daha uzun süre verimli olması için bakımında dikkat etmeniz gereken her şey Pudra’da!

Aloe vera Bitkisinin Faydaları içeriği, 03 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha