4 – 10 Mart Haftalık Burç Yorumları

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunu neler bekliyor?

4 – 10 Mart Haftalık Burç Yorumları

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunu neler bekliyor?

Oldukça dolu bir haftaya adım atıyoruz. Merkür gerilemesinin ayak seslerini bir süredir duyuyorduk ancak arkasından gerçekleşecek Yeni Ay ve Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesi dengeleri tamamı ile değiştirecek. Ancak yine de haftanın gündemi 5 Mart’ta gerçekleşecek Merkür retrosu desek yanılmış olmayız. haftalık burç yorumları ve gerilemenin burçlara etkilerini buyurun inceleyelim. Mutlu haftalar!

Koç

5 Şubat’ta gerçekleşecek Merkür gerilemesi Koç burçlarının gizemli ve iyileştirici on ikinci evini etkiliyor. İletişim gezegenin gerilemesi bilinçaltındakileri ateşliyor, gerçekle hayal arasındaki ince çizgiyi neredeyse yok ediyor. Bu yüzden önümüzdeki 3 hafta Koç burçları için yaratıcılık anlamında oldukça verimli geçecektir. Aynı zamanda eski bir acıları ya da yaşanmışlıkları karşılarına tekrar çıkarak yaranın aslında iyileşmediğini gösterebilir. 6 Mart’ta gerçekleşecek Yeni Ay ile bir şeylerden vazgeçmenin aslında ne kadar kolay olduğunu fark edecekler. Özellikle uzun süredir düşündükleri ve sadakat duygusu ağır bastığı için vazgeçemedikleri düşünceler tekrar gündeme gelebilir. Daha iyisini bulamama korkularını yenmek için Yeni Ay yardımcı olacaktır.

Çarşamba günü Uranüs yaklaşık 3 aylık yolculuğunun sonunda Koç burcunu terk ederek Boğa burcuna geçiyor ve Koç burçlarının kaotik süreçten çıkmalarını sağlıyor. 2011’den beri Koç burcunu bırakmayan Uranüs’ün gitmesiyle Koç burçlarının rahat bir nefes alacaklarını söyleyebiliriz. Üstelik artık “öldürmeyen şey güçlendirir” felsefesiyle çok daha iyi hissedecekler. Hayatlarını nasıl şekillendirmek istedikleri konusunda çok daha net fikirlere sahip olacaklar. Ayrıca Uranüs’ün 80 yıldan fazla bir süre daha Koç burcuna dönmeyeceğini hatırlatıp yüreklere su serpmeden geçmeyelim.

Boğa

5 Mart’ta gerçekleşecek Merkür retrosu Boğa burcunda adeta bir nostalji patlaması yaşatacak diyebiliriz. 28 Mart’a kadar olan bu süreçte Boğa burçları eskide kalan arkadaşlarına büyük bir özlem duyabilir ve özellikle sosyal medya üzerinden anılarını yad edebilirler. Bu duygu yoğunluğuyla birlikte arkadaş gruplarını tekrar bir araya getirmek için planlar yapabilirler. Yeni Ay’ın etkisiyle özellikle çarşamba gününden itibaren özellikle teknoloji konusunda alışveriş yapmak istekleri artabilir. Ancak bu kadar yüklü bir alışveriş yapmak yerine uzun zamandır planladıkları sağlıklı yaşam konularına eğilebilir, ihmal ettikleri aktiviteleri tekrar yapmaya başlayabilirler.

Çarşamba günü 7 yıl boyunca yer değiştirmeyecek Uranüs Boğa burcuna geçiyor. Gökyüzünü çok daha dengesiz bir hale getiren Uranüs Boğa burcuna da değişim getirecek. Bu yüzden Boğa burçlarının şimdiden bu değişim dalgasına hazır olması ve bu değişimi ustaca kullanmayı öğrenmesi gerekiyor. Bu süreçte ise yapmaları gereken bir diğer şey kişisel gelişimlerine önem vermek ve kendileri için verdikleri emekten suçluluk duymamak. Birazcık daha bencil olma zamanı!

İkizler

İkizler burçları uzun süredir kafaya taktıkları bir konuda yükselmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ancak 5 Mart’ta gerçekleşecek Merkür retrosuyla buna ara vermeleri gerekebilir. Bu süreçte kariyerlerini belli açılardan değerlendirmeye alabilir, stratejilerini gözden geçirebilirler. Tüm bunlar sonucun tartışmaya açık pek çok nokta yakalasalar da 28 Mart’a kadar köprüleri yakacak herhangi bir şey yapmamalılar. Çarşamba günü Balık burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte yeni başlangıçlara odaklanacaklar. Belki de yaz biterken gerçekleştirmek istedikleri hayalleri için küçük adımlar planlayabilirler. Dikkatlerini çok fazla dağıtmamak ve kararlı olduklarını gösterebilmek için bazı şeyleri şimdiden yapabilirler. Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle Balık burçları çok daha fazla sınanacakları bir döneme girecekler. Bu dönemde herkesten destek almamaları ve herkese güvenmemeleri gerekiyor.

Yenge

Yengeç burçları 5 Mart’ta gerçekleşecek Merkür gerilemesinin etkisiyle düşündüklerini hiç düşünmeden söyleyebilir ya da ağızlarından hiç istemedikleri şeyler çıkabilir. Bu yüzden bu dönemde çok daha dikkatli olmalı, düşündükleri her şeyi söylemeden önce iki defa düşünmeliler. Ayrıca yapacakları eleştirilerde yapıcı olmaya özen göstermeliler. Gergin tartışmalara girip tüm köprüleri yakmak isre yapacakları son şey olmalı. Çarşamba günü geçekleşecek Yeni Ay’ın etkisiyle macera ve seyahat tutkuları yeniden canlanabilir. Uzun zamandır hayalini kurdukları tatil için ilk adımları atabilirler. Üstelik atacakları bu adımlar ve tatilin hayali onları rutin yoğunluklarından uzaklaştırarak rahatlatacaktır. Her ne kadar tamamlandığını düşünseler de hayatlarında tamamlanmamış bir eğitim döngüsü var. Yeni Ay’ın etkisiyle eğitim alanında yeni başlangıçlar yapmaya karar verebilirler.

Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle iş hayatlarını ve takım çalışmalarını sorgulayacak olan Yengeç burçları kendilerine “Doğru kişilerle mi çalışıyorum?” sorusunu sorabilirler. Takımları için endişelenip pek çok detayı kafalarına takabilirler. Ancak bu hafta önce kendilerini düşünmeleri, kendi ihtiyaçlarına odaklanmaları gerekiyor.

Aslan

Merkür gerilemesiyle birlikte Aslan burçları için her şey 28 Mart’a kadar bulanıklaşabilir. Tüm düşünceler ve fikirler tersine dönerken Aslan burçlarının bu dönemde kafaları karışabilir. Önceden oldukça mantıklı ve cazip gelen şeyleri bir anda ateşle oynamak olarak algılayabilirler. Bu yüzden herhangi keskin bir kararlarında 2 defa düşünmelerinde, sinirle hareket etmemelerinde fayda var. Bu dönemde eski ilişkileri gündeme gelirse yaşadıkları kötü şeyleri düşünüp hiçbir şeyin değişmediğini göz önünde bulundurmalılar. İyi bir ilişkisi olan Aslan burçları ise Çarşamba günü gerçekleşecek Yeni Ay ile ilişkilerinin temellerini atmaya hazırlanabilirler. Bu ay kendilerini çok daha çekici hissederek ilişkilerini daha romantik ve hareketli hale getirmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle Aslan burçları da çarşamba gününde itibaren profesyonel olarak belirledikleri hedeflere tam gaz gitmeye hazır olacaklar. Artık daha büyük oynayıp daha büyük övgüler toplamak isteyecekler. Üstelik bunu yapmak için düzenlerini bozmak istemeyebilir, hobilerini öne çıkmak için kullanabilirler.

Başak

Doğuştan dobra dobra ve açık sözlü olan Başak burçları salı gününden itibaren bu özelliklerini biraz olsun dizginlemeliler. Salı günü gerçekleşecek Merkür gerilemesi Başak burçlarının özellikle romantik ilişkilerinde yanlış anlaşılmalar yaşayabileceğini gösteriyor. Ayrıca yine bu dönemde yani 28 Mart’a kadar herhangi bir şeyi imzalamamalı, imzalayacaklarsa tüm hukuki süreçleri detaylıca incelemeliler. Salı günü Yeni Ay etkileriyle birlikte, üstelik Merkür gerilemesine rağmen uzun süredir ilgi duydukları kişiyle yeni bir sayfa açabilir ya da yeni bir ilişkiye başlayabilirler. Hiçbir olmasa bile Nisan ayı başında yeni bir başlangıç için prova yaparak motive olabilirler. Uranüs bu güne dek Başak burçlarını daha güçlü daha bağımsız bir insan yaparken diğer yandan oldukça zor zamanlar da yaşattı. Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte ise Başak burçları adeta fantastik bir yolculuğa çıkıyor. Bu sayede oldukça uçuk planlar ciddi bir şekilde masaya yatırılabilir.

Terazi

Merkür retrosu Terazi burcunu diğer burçların aksine topluyor ve bir düzene sokuyor. Bu yüzde gelecek 3 hafta yani 28 Mart’a kadar hayatlarını düzene sokmak ve tüm yarım kalmış işlerini tamamlamak için uğraşacaklar. Yönetici pozisyonunda olan Terazi burçları içinse ekip arkadaşlarını değerlendirip kendilerini geliştirebilmeleri için gerekli konuşmayı yapmanın tam zamanı. Yine de retronun etkisiyle yaşanacak iletişim problemlerine dikkat etmeliler. Çarşamba günü balık burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ise yaratıcılıklarını olumlu yönde etkileyecek. Rutinlerine renk katmak ve stillerinde farklılık yaratmak isteyebilirler. Bir yandan da sağlıklı yaşam için büyük bir istek ve motivasyon duyabilirler. Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle Terazi burçları içlerindeki denge arayışına döneceklerdir. Hayatlarında ilerlemeyen, çalışmaya ya da işlemeyen şeyleri temizlemeye karar verebilirler. Üstelik bu süreç sonunda çok farklı birine dönüştüklerini fark edebilirler.

Akrep

Akrep burçları Merkür retrosu nedeniyle hayatların eskiye dönüş rüzgarı yaşayabilirler. Ancak bu rüzgar sırasında kendilerini nostaljiye kaptırıp gerçeklerden uzaklaşmamalılar. Eski olan her şey güzel midir? Bu soruyu kendilerine sorarak yaşadıkları asıl problemleri unutmamalılar. İstemeden eskiden acı çektikleri noktaya dönebilirler. Çarşamba günü gerçekleşecek Yeni Ay ile adeta kış uykularından uyanıp enerji dolu bir gün geçirebilirler. Çok iyi görünmek isteyebilir ve gardırobun karşısında saatlerce durabilirler. Kendilerine yapacakları en büyük iyilik ise kendilerini yeniden sevip kendilerine yeniden hayran olmak olacaktır. Bu onlar için iyileştirici etkide. Uranüs’ün Boğaya geçmesiyle nasıl risk alacaklarını öğrenecek Akrep burçları, aklına gelenleri de söylemek isteyecekler. Bu dönemde özgürlüklerine hiç olmadıkları kadar ihtiyaç duyabilirler.

Yay

Normalde hiç de aşırı duyarlı olmayan Yay burçları Merkür retrosu döneminde kendilerini en ufak bir şeye bile tereddütle yaklaşırken bulabilirler. Ayrıca konuşmaları, kelimeleri ve mimikleri bile yanlış anlamaya müsait olacaklardır. Her ne kadar her şey gözlerine çok yanlış görünse de herhangi bir tepki vermeden önce birkaç defa düşünmeliler. Çarşamba günü gerçekleşecek Yeni Ay Yay burçlarının en büyük hayallerini yeniden canlandıracak. Belki hemen bir karar verip uygulamak istemeyebilirler ancak mutlaka bir adım atmak, planlama yapmak isteyeceklerdir. İlla bir karar vermek istiyorlarsa araştırmaları sıkı tutup en ince ayrıntısına kadar öğrenmeliler. Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesi ise Yay burçlarında adeta bir rahatlama hissi uyandıracak. 8 yıldır onları çok yoran bir döngünün içinden çıkıp yeni bir güç elde etmelerine yardımcı olacak. Kariyerleri için yeni planlamalar ya da iş yerlerinde yeni düzenler oluşturmak isteyebilirler.

Oğlak

Oğlak burçları Merkür gerilemesi sırasında özellikle mobille ilgili konularda dikkatli olmalı, telefonlarını orta yerde bırakmayıp şifrelerle korumalılar. İnternet üzerinden kuracakları iletişimlerin bir anda alevli tartışmalara dönebileceğini unutmamalılar. Bu 3 haftalık süreçte her türlü iletişim konusunda oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Çarşamba günü Yeni Ay’ın etkisiyle birlikte takım çalışmaları gündeme gelebilir. Eğer uzun süredir üzerinde çalıştıkları ve her detayına çok güvendikleri bir proje varsa Merkür retrosuna inan başlatmak için fazla beklememeliler. Ancak bu süreçte arkasında durdukları fikir ya da projeyle ilgili zor sorulara ve sınavlara da hazır olmalılar. Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle taşınmak ve hayatlarında büyük bir değişiklik yapmak isteyebilirler. Ya da bir sonraki maceralı seyahatlerini planlamak ya da sosyal yaşamda daha aktif olmak cazip birer fikir gibi görünebilir.

Kova

5 Mart’ta gerçekleşecek Merkür gerilemesi Kova burçlarını finansal anlamda etkiliyor. Bu dönemde her ne kadar lüks harcamalar yapıp uzun zamandır hayalini kurdukları şeyleri satın almak isteseler de ne yazık ki bu doyum duygusunu ertelemeleri gerekiyor. Ayrıca dip köşede kalmış paralarını bir araya toplayıp bu dönemi en dikkatli ve tasarruflu bir şekilde atlatmaya çalışmaları yararlarına olacaktır. Kendilerini masrafsız ve basit zevklerle tatmin edebilirler. Ayrıca bu dönemde iş arkadaşlarıyla gerginliğin kolayca tırmanabileceği konuşmalardan kaçınmalılar. Çarşamba günü Balık burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte iş değişikliği yapmak isteyebilir, yeni bir başlangıç için yeni pozisyonlar bakabilirler. Ancak bunu oldukça dikkatli bir şekilde yapmalılar. Yeni Ay her ne kadar yeni başlangıçları temsil etse de Merkür gerilemesinin bilmedikleri bir denize açılmak için yanlış zaman olduğunu unutmamalılar. Uranüs’ün Boğa burcuna geçişi ise Kova burçları için heyecan verici olacak. Bu değişimle birlikte uzun zamandır bir kenara bıraktıkları hayalleri tekrar heyecan verici görünmeye başlayabilir.

Balık

Etkileyici bir şekilde büyüdükleri ve sınırlarını aştıkları bir yıl geçiren Balık burçları, kendileri aşmak isterken benliklerini de arkalarında bırakmış olabilirler. Ancak Merkür gerilemesiyle birlikte kendilerine dair ihmal ettikleri tüm özelliklerine kavuşacaklar diyebiliriz. Ancak 28 Mart’a kadar merkür retrosunun etkisiyle çevrelerindeki kişilerin söylediklerini yanlış yorumlamaları muhtemel. Çarşamba günü ise Balık burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yeni Ay ile birlikte Balık burçları hayatlarını ivme kazandığını ve yeni başladıkları işlerin ya da aldıkları kararların çok hızlı bir şekilde evrim geçirdiğini görebilirler. Yine çarşamba günü Uranüs 2026’ya kadar kalmak üzere Boğa burcuna geçecek. Bu değişim Balık burçlarını iletişim, arkadaşlıklar ve sosyal yaşam konusunda etkileyecektir. Bu konularda gerçekten canlanmaya başladıklarını, her ne kadar yalnızlıklarını sevseler de Uranüs’ün etkisiyle çok daha popüler olduklarını görecekler.

4 – 10 Mart Haftalık Burç Yorumları içeriği, 04 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha