18 – 24 Mart Haftalık Burç Yorumları

Merkür retrosunun etkileri azalarak devam ederken bu hafta bizi 2 önemli olay bekliyor. 21 Mart ekinoksuyla hem bahara merhaba diyecek hem de Koç burcunun döneminin başlamasının enerjilerini hissedeceğiz. Diğer yandan yine 21 Mart’ta Terazi burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunay, sonları sembolize ederken aslında içinde başlangıçları da barındırır. Tüm bunlara Koç burçlarının da enerjileri eklenince gelin birlikte bizleri nasıl bir hafta bekliyor gelin bakalım. İşte 18 – 24 Mart haftalık burç yorumları…

18 – 24 Mart Haftalık Burç Yorumları

Merkür retrosunun etkileri azalarak devam ederken bu hafta bizi 2 önemli olay bekliyor. 21 Mart ekinoksuyla hem bahara merhaba diyecek hem de Koç burcunun döneminin başlamasının enerjilerini hissedeceğiz. Diğer yandan yine 21 Mart’ta Terazi burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunay, sonları sembolize ederken aslında içinde başlangıçları da barındırır. Tüm bunlara Koç burçlarının da enerjileri eklenince gelin birlikte bizleri nasıl bir hafta bekliyor gelin bakalım. İşte 18 – 24 Mart haftalık burç yorumları…

Koç

21 Mart’ta Koç burçlarının dönemi başlıyor. 1 ay boyunca Güneş’in etkisinde olacak Koç burçları yenilenmek ve tazelenmek için bu dönemi bir fırsat olarak görebilirler. Düşüncelerini uzun süredir meşgul eden kişilerden ya da konulardan artık uzaklaşmak ve kurtulmak isteyebilirler. Dolunay Koç burçlarını ikili ilişkilerde ve kariyer konularında etkileyebilir. Normalde “hayır” diyecekleri teklifleri Dolunay döneminde reddetmemeleri büyük fırsatlar yakalamalarına neden olabilir. Son 6 aydır haber bekledikler bir konuda gelişmeler yaşanabilir. Koç burçları için genel anlamda değişim ve dönüşümün başladığını söyleyebiliriz. Daha önce dikkat etmedikleri detaylar bazı şeylere farklı açılardan bakmalarını sağlayabilir. Bu farklı bakış açıları da hayatlarını kökten değiştirmede ya da önemli değişiklikler yapmalarında etkili olacaktır.

Boğa

Boğa burçları 1 ay sonra başlayacak kendi dönemlerine hazırlık evresine bu hafta geçecekler. Pillerinin dolu olup olmadığını kontrol edip hayatlarından gereksiz olan her şeyi çıkarabilirler. Hatta geçmişte üzüp kırdıkları herkesten bir bir af dilemek isteyebilirler. Bu aslında yeni bir başlangıç için arınma ritüeli olacaktır Boğa burçları için. Dolunay’la birlikte sağlıklı beslenmeye önem verip kendilerine bu konuda bir rutin oluşturabilirler. 19 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek ikinci dolunayla birlikte bu sağlıklı yaşamın etkilerini arttırabilirler. Ayrıca sadece sağlık değil günlük rutinlerinde de değişime gitmek istemeleri mümkün. Boğa burçları ilişki durumları ne olursa olsun artık ileriye bakmaları ve geçmişin etkilerinden kurtulmaları gerektiğinin farkına varmalılar. Yalnız Boğa burçları ise flört stratejilerinde bazı düzeltmeler yapmaya karar verip yollarına farklı bir yönden devam edebilirler.

İkizler

20 Nisan’a kadar Koç burcu İkizler burcunun teknoloji ve takım konularını etkileyen on birinci evine etki edecek. Bu süreçte İkizler burçları fanatik yanlarını görebilir, takım ruhunu hissedebilir ya da teknolojik konularla içli dışlı olabilirler. Yeni uygulamalar, oyunlar gündemlerinde olabilir ya da bu konularda yeni fikirleri olabilirler. Yaratıcı her fikirlerini bir kağıda yazmayı unutmamalılar. 21 Mart’ta ve 19 Nisan’da gerçekleşecek Terazi burcu Dolunay’ı ikisi de art arda Terazi burcunda gerçekleştiği için oldukça özel. Bu Dolunaylar 2 ay boyunca İkizler burcuna romantik bir dönem yaşatacak. Ancak merkür retrosu etkileriyle ilişkiye farklı açılardan bakıp bitirme kararları almaları mümkün. Evli ya da ilişkisi olan İkizler burçları ise ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyebilirler. Perşembe günü gerçeklerin peşine düşen İkizler burçları her halının altını kaldırıp altına süpürülen pislikleri görmek isteyebilirler. Ancak karşılaşacakları gerçeklerle yüzleşmeye hazır olup olmadıklarını kendilerine bir kez daha sormalılar…

Yengeç

20 Mart Çarşamba gününden itibaren Yengeç burçları hırslarından arınıyor ve Güneş başarı evlerinde parlıyor. Yoğun ve yükselişe geçtikleri bir çalışma dönemi onları bekliyor. Bu dönemde yaptıkları şeyler profesyonel hayatlarına bakış açılarını değiştirebilir. Ayrıca ulaşamayacaklarını düşünseler de kendilerine çok büyük hedefler koyarak motivasyonlarını yükseltebilirler. Çarşamba günü daha çok ev ve aileyle ilgili konular gündemde olacaktır. Ailelerinden uzaklaştıklarını fark edip birazcık daha manevi anlamda da olsa yuvaya dönmek isteyebilirler. Güzel anlarını biran önce aile bireyleriyle paylaşmak onlara huzur verebilir. Ayrıca evlerinde dekorasyon ya da düzen değişiklikleri de gündemlerinde olacaktır.

Haftanın sonuna doğru Mars ve Venüs’ün zorlu kare açısı nedeniyle duygusal anlamda biraz karanlık hissedebilirler. Eğer riskli bir karar vermeyi planlıyorlarsa buna hazır olup olmadıklarını da çok iyi düşünmeliler. Venüs’ün sekizinci evlerinde olmasıyla karanlık ve gizemli kişilere karşı büyük bir çekim hissedebilirler. Muhtemelen o gizemi çözmek ve gerçekten neler olup bittiğini öğrenmek için can atacaklardır. Aldıkları cevaplar ne kadar rahatsız edici olursa olsun cevap vermemeliler. Ne de olsa bu cevapları kendileri istediler…

Aslan

Son dönemlerde oldukça içine kapanık yaşayan ve neredeyse her konuda ağzı sıkı olan Aslan burçları baharın da gelişiyle birlikte yavaşça açılacaklar. Hatta sosyal medya hesaplarındaki hareketlilik sayesinde takipçilerini arttırabilir ve tatlı tesadüfler sayesinde sosyal çevrelerini genişletebilirler. Son iki yılda gerçekleşen gökyüzü olaylarının başrolünü göğüsleyen Aslan burçları bu Dolunay’da yardımcı oyuncu oluyorlar. Dolunay Terazi burcunda meydana gelse de Aslan burçları üzerinde yoğun bir etkisi olacağını söyleyebiliriz. Özellikle kardeşleri ya da çok yakına arkadaşlarıyla ciddi iletişim problemleri yaşayabilirler. Perşembe günü sevdiklerine yaptıkları fedakarlıklarla bencil olmak arasında ince bir çizgide kalabilirler. Başkalarına yardım etmek isterken kişisel hedeflerinden ne kadar uzaklaştıklarını fark edebilirler.

Başak

Son bir aydır yükselişe geçen Başak burçları artık biraz durulup dengelerini sağlamak isteyebilirler. 21 Mart’tan itibaren ilişkilerinde bazı gelişmeler yaşanabilir. İlişkisi olan Başak burçları tutkuyu doruklarda yaşayabilirler. Ayrıca ilişkilerini bir sonraki adıma taşımak için bir kira sözleşmesi yapmak ya da nişan vb. bir adım atılabilir. Perşembe günü Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay’la birlikte para ve kariyer konusunda yeni gelişmeler yaşanabilir. Bu konularda iyi ve mutlu edici haberler almaları mümkün. Hayatlarıyla ilgili önemli adımlar atmadan ve kritik kararlar almadan önce Merkür gerilemesinin 28 Mart’ta son bulmasını beklemeliler.

Venüs ve Mars’ın zorlu açısı Perşembe günü çok daha pragmatik ve riskten kaçınan bir hale bürünmelerine neden olabilir. Yine perşembe günü ruh halleri saatlik olarak değişebilir. Bu hızlı değişime çevrelerindekiler de anlam veremeyecektir. Bu yüzden perşembe günü hızlı ve sert kararlar almamaya özen göstermeliler.

Terazi

Terazi burçları son zamanlarda istedikleri bir şeyi elde etmek için çok çabalıyorlar. Ancak son bir çaba daha gerekiyor. Giriştikleri işin sonunu görmek için biraz daha çaba gösterirlerse bitiş çizgisini nihayet geçebilecekler. Aynı zamanda bu dönemde ortaklığın ya da bir yol arkadaşının ne kadar önemli olduğunu fark edecekler. Terazi burçları bu dönemde geçmişlerine dönüp pek de gurur duymadıkları ilişkilerinden pişman olabilirler. Ancak bu deneyimlerin de onlara bir şeyler öğrettiğini asla unutmamalılar. Bu perşembe ise etkisi bir ya boyunca sürecek bazı değişimler yaşayabilirler. Başları küçük çapta belaya girebilir, ya da aşk ve romantizm konularından büyük bir çelişki içinde kalabilirler.

Akrep

20 Mart Çarşamba gününden itibaren sağlıklı yaşam konularını ele alacak olan Akrep burçları, tekrar dengeye dönmeye hazırlar. Bir yandan oldukça yoğunlaşan iş ya da günlük yaşamlarını yapacakları bir spor planıyla dengelemek ve streslerini bu şekilde atmak isteyebilirler. Perşembe günü yaşanacak Dolunay’la birlikte yoğun mistik duygular hissedebilirler. Her zaman bu dünyada geliş amacını sorgulayan Akrep burçları, kendilerini endişelendiren konularda bazı kararlar alıp korkularını bir kenara bırakmayı seçebilirler. Belki de çok sevdikleri tutkuları ve hırslarının artık onlara zarar verdiğini fark edebilirler. Perşembe günü “biz” kelimesine odaklanacak Akrep burçları gerek romantik ilişkilerinde gerek iş yaşamlarında bunu tartışmaya odaklanabilirler. Üstelik bir uzlaşma sağlanıncaya kadar da peşlerini bırakmayacaklardır.

Yay

Haftaya aileleriyle yapacakları önemli bir konuşmayla başlayabilir Yay burçları. Ancak devamında havada aşk kokusu olduğunu söyleyebiliriz. Yeni birine ilgi duyabilir ya da sönen kıvılcımları tekrar harekete geçirebilirler. Ancak bir başkasıyla romantik anların ilk adımının kendilerine özen göstermek olduğunu çok iyi biliyorlar. Her zaman tek başlarına olmayı seven Yay burçları perşembe günü her zaman yanında olan arkadaşlarının emeklerini görmezden gelemeyecekler. İçlerinden onları takdir etmek ya da ödüllendirmek gelebilir. Dolunay’ın etkisiyle teknoloji alanında yeni gelişmeler yaşayabilirler. Perşembe günü her şeyin üzerilerine geldiğini hissedip bunalabilirler. Özellikle romantik konularda sert ve aceleci davranabilirler. Sorun ise haftanın başında yaşananlarda yatıyor olabilir. Bu karmaşa sırasında bahar enerjisine yenilip bağlılıklarından uzaklaşmaları büyük bir hata olabilir.

Oğlak

Her ne kadar son zamanlar ortalıkta bir sosyal kelebek gibi dolaşsalar da Oğlak burçları artık biraz sıkıldıklarını itiraf etmeliler. Esen değişim rüzgarlarıyla birlikte biraz dinlenmek ve kenara çekilmek isteyebilirler. Bu süreçte kişisel bakımlarına evdeki düzenlerine önem verecek ve bazı değişiklikler yapmak isteyeceklerdir. Perşembe günü gerçekleşecek Dolunay son altı aydır üzerinde çalıştıkları ne varsa tüm ışıkları oraya toplayacak. Sonunda emeklerinin karşılığını alabilir ya da almaya çok yaklaşabilirler. Oldukça mütevazi olan Oğlak burçları bu dönemde başarılarını öne çıkarıp kendilerini parlatmaktan çekinmemeliler. Perşembe günü geleneksel aşk kurallarını esnetmek ve biraz çılgınlık yapmak isteyebilirler. Ancak ikinci evlerindeki Venüs onları istikrara ve güvenli bölgeye çekiyor. Bu kesinlikle cüretkar bir çıkış yapmak için doğru zaman değil. Merkür retrosunun 28 Mart’ta sona erdiğini unutmamalılar.

Kova

Güneş Balık burcundaki son günlerindeyken Kova burçlarına finansal anlamda bazı fırsatlar tanıyor. Kova burçları bu dönemde bazı finansal konuları sağlamlaştırabilir ve giderler konusunda dengeyi bulabilirler. Koç burcu döneminin başlamasıyla Kova burcunda iletişim konusu gündeme gelecek. Artık kendilerine verilen mesajı çok daha iyi aldıklarını fark edebilirler. Bir yandan etraflarındaki etkinliklere çok daha ilgili olacaklar bu dönemde. Çarşamba günü keşfetme duyguları ön planda olabilir. Yeni mekanlar deneyip hiç gitmedikleri yerlere gitmeye bir anda karar verebilirler. Bunu uzun zamandır yapmadıkları için aslında oldukça küçük adımlar olsa da onlara çok iyi gelecektir. Uzun süredir bir yurt dışı planı yapıp gidemiyorlar. Gidememelerinin birçok farklı sebebi olsa da bu hafta atacakları bir adım 2 hafta içerisinde işlerin ciddiye binmesine neden olabilir.

Perşembe günü özverili ve şefkatli tavırlarının, insanların sadakatlerini kazanmak için attıkları adımların fazla olduğunu fark edip öfkelenebilirler. Sevginin sonsuz fedakarlık olmadığının farkına varan Kova burçları kendilerine dönüp kişisel bakımla bu zorlu süreci atlatmayı deneyebilirler.

Balık

Balık burçlarının dönemi çarşamba günü sona eriyor. Artık son dileklerini tutup Güneş’in üzerilerindeki son etkilerinden sonuna kadar faydalanabilirler. Bu hafta kendilerini geliştirmek ve zenginleştirmek için bir şeyler yapmak isteyebilirler. Dış görünüşleri konusunda bazı kararlar verip artık daha dikkatli seçimler yapmak isteyebilirler. Bu hafta bolca geçmişe dönüp anılarını akıllarına getirebilirler. Aslında her geriye dönüp baktıklarında bugünkü yaşamlarına dair bazı kararlar alıyor olabilirler. Dolunayla birlikte aileleriyle ilgili finansal konular gündeme gelebilir.

18 – 24 Mart Haftalık Burç Yorumları içeriği, 18 Mart 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha