Vatandaşlara Müjde! KDV ve ÖTV İndirimleri Yürürlüğe Girdi - Gaziantep.com

Vatandaşlara Müjde! KDV ve ÖTV İndirimleri Yürürlüğe Girdi

Ünlü Sanatçı Ahmet Güneştekin Gaziantep’e Geliyor
31 Ekim 2018
Gaziantep’e Geldiğinizde Gezebileceğiniz Yerler
1 Kasım 2018

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı bazı ürünlerde KDV ve ÖTV indirimine gidilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı bazı ürünlerde KDV ve ÖTV indirimine gidilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

YIL SONUNA KADAR KDV ORANI YÜZDEN 18’DEN YÜZDE 8’E DÜŞÜRÜLDÜ

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yer alan karara göre, daha önce Bakanlar Kurulunca alınan tapu işlemlerinde bin 20 olarak alınan harcın, 31 Ekim 2018’e kadar binde 15 olarak tahsil edilmesi, konut ve iş yerlerinde yüzde 18 olan KDV oranının da 31 Ekim 2018’e kadar teslim edileceklerde yüzde 8 olarak uygulanması kararında son tarih 2 ay uzatılarak, 31 Aralık 2018 olarak belirlendi. Kararla, yıl sonuna kadar mobilyada KDV oranı yüzde 18’den yüzde 8’e indirilirken, beyaz eşyada ÖTV oranları sıfıra düşürüldü.

 

TİCARİ ARAÇLARDA KDV ORANI YÜZDE 18’DEN YÜZDE 1’E ÇEKİLDİ

Ayrıca, 31 Aralık 2018’e kadar, 1600 cc altı motorlu araçlarda ÖTV oranlarında 15’er puan indirime gidildi, ticari araçlarda yüzde 18 olarak uygulanan KDV oranı yüzde 1’e çekildi.

 

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir