Kariyer Günleri
Kariyer Günleri
14 Şubat 2019
GAZİANTEP: HASAN SÜZER ETNOĞRAFYA MÜZESİ
GAZİANTEP: HASAN SÜZER ETNOĞRAFYA MÜZESİ
14 Şubat 2019
Sevgiliye hediye TEMA Vakfı’ndan

TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu, Sevgililer Günü hediyesi olarak fidan bağışı yapılması çağrısında bulundu.

En güzel Sevgililer Günü hediyesinin fidan bağışı yapmak olacağını söyleyen Muharrem Katıoğlu, “Özel günlerde büyük bir tüketim çılgınlığı gerçekleşiyor. Bu durum doğa üzerinde önemli ölçüde baskıya neden oluyor. Süpermarket raflarını hep dolu görüyoruz ve hiç boşalmayacağını düşünüyoruz. Tüm dünya nüfusu gelişmiş ülkelerdeki tüketim alışkanlıkları ile hareket ederse bir dünyadan fazlasına ihtiyacımız olacak. Bu kapsamda Sevgililer Günü gibi özel günlerde sevdiğinize hediye verirken fidan bağışı yaparak TEMA Vakfı’nın başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korunma çalışmalarına destek olabilirsiniz” dedi.

Fidan bağışı yapmak önemli bir amaca hizmet ediyor

“Her birimiz özel günlerde sevdiklerimize hediye alıyoruz. Ancak ürünlerin büyük çoğunlukla toprağa bağlı üretildiğini ve yaşanan tüketim çılgınlığının toprağa zarar verdiğini unutuyoruz” diyen TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu, “Toprak gıda, ilaç, temiz su temini, üretim, su ve besin döngüsü ile iklim ve su rejimini düzenleme, karadaki tüm canlıların yaşamlarına ortam sağlama gibi çok sayıda hizmet üretiyor. Toprağı korumak insanlığın ve seslerini duyamadığımız tüm canlıların yaşam hakkı ve yaşam kalitesini olumlu etkiler. Bu doğrultuda yürütülen ağaçlandırma çalışmaları önemli bir yer tutuyor. Ağaçların bir araya gelmesiyle ormanlar oluşuyor ve toprağın tüm canlılara hizmet eden üst tabakasını erozyona karşı koruyor. Ormanlar sunduğu hizmetlerle temel bir hak olan yaşama hakkına hizmet ediyor. Hiçbir karşılık beklemeden canlılara hizmet sunan ormanlar, erişilebilir tatlı suların yaklaşık %75’inin sağlanmasında rol üstleniyor. Ekolojik işlevleri ile birlikte ormanlar dünya nüfusunun %20’sine geçim olanakları sunuyor. Bu açıdan ele alındığında fidan bağışı yapmanın çok önemli bir amaca hizmet ettiği görülüyor” dedi.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir