• /Gaziantep
  • @BizimGaziantep
  • @BizimGaziantep

AYSUN ŞENOCAK BİYOGRAFİSİ

Aysun ŞENOCAK kimdir? (Eğitimci, şair, yazar)

12.10.1968’de Denizli’de doğdu. İlköğrenimini Afyon’un Dazkırı ilçesinde tamamladı.

1986 yılında İstanbul Validebağ Sağlık Meslek Lisesi’nden hemşire olarak mezun oldu. Batman ve Denizli’de yaptığı yedi yıllık hemşirelik sürecinin ardından 1993 yılında Konya Sağlık Eğitim Enstitüsü’ne başladı. 1996 yılında öğretmen olarak mezun olduktan sonra Karabük Sağlık Meslek Lisesinde göreve başladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi Sağlık Eğitimi Bölümü’nde lisansını tamamladı. Halen, Karabük Sağlık Meslek Lisesindeki eğitimcilik görevini sürdürmektedir.

İlk denemelerine ilkokul yıllarında rastlanan şairin şiirle asıl yakınlaşması lise dönemlerinde, Ümit Yaşar Oğuzcan'ın dizelerini tanımasıyla gerçekleşti. O günden beri okuyarak ve kalemi yettiğince yazarak şiirle ilgileniyor.

Şiirlerinden bazıları, Karabük Tay Dergisi, Sakarya-Adı Yok Dergisi, Bolu Sanat Sokağı dergilerinde yayınlanan, 'Yalnızlıktan Sana Kaçtığımda' adlı bir şiir kitabı bulunan Aysun Şenocak, Sanat Sokağı Dergisi'nde köşe yazıları yazmaktadır.

AŞKIN RENGİ

AŞKIN RENGİ

AŞKIN RENGİ Aşkın rengi yoktur, bilirsin. Baharda taze bir fidan gibidir. Çoğu zaman yeşil bir gözdür sevgilide Beyaz güllerle sürmelenmiş. Yaz gelir, Sevgilinin başak sarısı saçları […]
27 Kasım 2018
Güvercinli Yara

Güvercinli Yara

GÜVERCİNLİ YARA Hoşça kal Cankız hoşça kal! Umutlar yüklemiştim sana Sen kanadıkça beyaz beyaz, Güvercinler uçurdum Sevda yüklü denizlere. Sen kanadıkça beyaz beyaz, Sevda türküleri söyledim […]