Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

Rol Aldıkları Filmlerle/Dizilerle İlgili Dövme Yaptıran Oyuncular

Dövmeler birçok insanın adeta tutkusu. Genellikle popüler olan ya da estetik duran dövmeler tercih edilirken bir yandan da özel bir anlam taşıyan simgeler vücutlara kazınıyor. Dünyaca ünlü oyuncular da en önemli rollerini hatırlamak için yer aldıkları diziyi ya da filmi simgeleyen bir dövme yaptırıyorlar. İşte onlardan bazıları…

1. The Avengers oyuncuları

The Avengers’ın 5 yıldız oyuncusu Robert Downey, Jr., Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth ve Jeremy Renner aynı dövmeyi taşıyor ve gerçek bir ekip olduklarını gösteriyorlar. Dövmeyi ilk önce Scarlett Johansson ve Chris Evans New York’ta yaptırmış. Ardından dövme sanatçısı Robert Downey, Jr., Chris Hemsworth ve Jeremy Renner’a aynı dövmeyi yapmak için Los Angeles’a gitmiş. İşte sonuç!

2. Sophie Turner

Game of Thrones yıldızı Sophie Turner, Stark ailesinin amblemi olan kurtu dövme olarak yaptırmayı tercih etmiş.

3. Pretty Little Liars oyuncuları


7. sezonunu tamamlayan ünlü dizi Pretty Little Liars oyuncuları yıllarıdır birlikte olmanın enerjisiyle ekip ruhunu temsil edecek dövmeler yaptırmışlar. Hepsinin parmaklarında karakterlerinin baş harfi yer alıyor.

4. Neil Patrick Harris

Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin başrol oyuncusu Neil Patrick Harris, dizinin 2. sezonunu kutlamak için dövme yaptırmayı tercih etti. Kont Olaf karakteriyle aynı dövmeyi yaptırdı.

5. The Lord of the Rings oyuncuları

Efsane film Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği çekimleri sırasında oyuncular film çekilirken birlikte geçirdikleri zamanları hatırlamak için aynı dövmeyi yaptırmaya karar verdiler. Elijah Wood, Sean Astin, Orlando Bloom, Billy Boyd, Sean Bean, Viggo Mortensen, Dominic Monaghan ve Ian McKellen’in yaptırdığı bu dövme elf dilinde 9 anlamına geliyor.

6. The Suicide Squad oyuncuları

Margot Robbie, Will Smith, Joel Kinnaman, Jai Courtney ve David Ayer The Suicide Squad filminin çekimlerini hatırlamak için “skwad” yazan bir dövme yaptırdılar.

7. Maisie Williams ve Sophie Turner

Maisie Williams ve Sophie Turner, arkadaşlıklarını ve canlandırdıkları Sansa ve Arya Stark karakterlerini ölümsüzleştirmek için dizinin 1. sezonunun başlangıç tarihini dövme yaptırdılar.

8. 13 Reasons Why oyuncuları ve Selena Gomez

İlk sezonuyla büyük bir çıkış yakalayıp ikinci sezonuyla devam eden ve genç bir kızın intiharını konu alan gençlik dizisi 13 Reasons Why oyuncuları Tommy Dorfman ve Alisha Boe, ayrıca Selena Gomez intihar ve psikolojik sağlık çalışmaları yapan bir kurumu desteklemek için dövme yaptırdılar.

9. Bryan Cranston

Breaking Bad’de Walter White’ı oynayan aktör Bryan Cranston, dizinin logosunun dövmesini parmağına yaptırdı. Los Angeles’ta bir partide bu dövmeyi yaptırmaya dizinin son sezonu açıklandığında karar verdiğini söyledi.

10. Aaron Paul

Aaron Paul, Breaking Bad’de canlandırdığı Jesse Pinkman karakterini onurlandırmak için “No half measures” yazan bu dövmeyi yaptırdı.

11. Tom Holland


Tom Holland, Spiderman’de yer aldığı için ayağının altına örümcek dövmesi yaptırdı ve “Her zaman Örümcek Adam’ın simgesini vücudumda taşımak istemiştim ancak hiçbir zaman bunun gerçek olacağına inanmadım” dedi.

12. Emilia Clarke

Game of Thrones ile ününe ün katan Emilia Clarke, Me Before You filmindeki Lou karakteriyle aynı dövmeyi yaptırdı. Dövme küçük parmağında yer alan bir yaban arısı.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum bırakın