Göz Nezlesi Ve Tedavisi
Göz Nezlesi Ve Tedavisi
13 Mart 2019
Özellikleri Bilinmeyen Hayvanlar
Özellikleri Bilinmeyen Hayvanlar
14 Mart 2019
Panorama Müzesini Cumhurbaşkanı Açacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan "25 Aralık Panorama Müzesi" yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

Gaziantep Kalesi'nin yanında; 12 metre yüksekliğinde, 113 metre uzunluğunda panoramik yağlı boya çalışmasının da içinde yer aldığı müzede Antep Harbi'nde mücadele eden kahramanların torunları tarafından bağışlanan nadide eserler de özel bir bölümde teşhir edilecek.

KATKI NEDENİYLE TEŞEKKÜR

Müzede yer alan eserleri bağışlayan Antep Harbi gazilerinin yakınlarına teşekkür belgesi verilmesi için düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep büyük önemi olan müzenin açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağını açıkladı. Antep Harbi'nden kalma silahların müzede sergilenmesi için 19 bağışçıyla protokol imzalayan Şahin, katkı nedeniyle teşekkür belgesi verdi. Gaziantep olarak geçmişten aldıkları büyük bir ilham olduğunu söyleyen Şahin, "Bugünün şahitleriyiz ama bizden sonra ne olacak? Bizim evlatlarımız, bizim torunlarımız neyi konuşacak? O yüzden bugün tarihe tanıklık ediyoruz. Görev sürem içinde yaptığımız en önemli proje nedir deseniz? 25 Aralık Panorama Müzesi derim. Bu bireysel olarak yapılan bir iş değil, bu şehrin nasıl bir beşeri sermayesi olduğunu bize gösteren bir eser oldu. Böyle bir şehre hizmet etmekten büyük bir onur ve şeref duyuyorum" dedi.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Şahin, Anıtkabir'deki panoramayı çizen ünlü Rus Ressam Aleksander Samsonov'tun müzeyi adeta sanat eserine dönüştürdüğünü belirterek, "Samsonov tarihi sanatla birleştirdi. Cuma günü Panoramik müzenin ana binasının açılışını Cumhurbaşkanımız yapacak. İstanbul'daki Panorama 1453 Tarih Müzesi, kendi döneminde başlatılmıştı. Ama biz bir sınıf atlattık, yağlı boyayla tarihimizi buluşturduk" dedi.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir