Meteoroloji, Vatandaşları Fırtınaya Karşı Uyardı

Üzüm Pekmezinden Çıkan Lezzet 'Bastık'
Üzüm Pekmezinden Çıkan Lezzet 'Bastık'
5 Şubat 2019
“50 sporcuyu tamamlayan okul spor kulüplerini ödüllendireceğiz”
“50 sporcuyu tamamlayan okul spor kulüplerini ödüllendireceğiz”
5 Şubat 2019
Meteoroloji, Vatandaşları Fırtınaya Karşı Uyardı

Meteoroloji, Ege ve Akdeniz'de bugünden itibaren şiddetli fırtınanın etkili olacağını açıkladı. Yetkililer, fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere tüm vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, rüzgarın, Güney Ege'de bugün öğle saatlerinden sonra doğu ve güneydoğu yönlerden fırtına, yer yer kuvvetli fırtına, gece saatlerinde (Marmaris-Kaş arasında) tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege'de de rüzgarın çarşamba günü ilk saatlerde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi öngörülüyor.

Rüzgarın, Batı Akdeniz'in güneyinde bugün akşam saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Doğu Akdeniz'in doğusunun açıklarında rüzgarın bugün sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın aralıklarla devam edeceği ve cuma günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği öngörülüyor.

YETKİLİLER BAŞTA DENİZCİLER OLMAK ÜZERE TÜM VATANDAŞLARI UYARDI

Doğu Akdeniz'in batısında da rüzgarın çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir