ŞAHİNBEY BELEDİYESİ MEVLANA’YI ANDI

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ MEVLANA’YI ANDI

Şahinbey Belediyesi ölümü vuslat olarak gören mütefekkir ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi düzenlediği Türk Tasavvuf Müziği konseriyle andı.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun düzenlediği Türk Tasavvuf Müziği Konseriyle Hazreti Mevlana  Şeb-i Arus’un 745. Sene-i devriyesinde yad edildi. Düzenlenen anma programına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ'Yİ RAHMETLE ANIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin öldüğü gece Şeb-i Arus olarak adlandırıldığını belirterek, “Şeb-i Arus haftası nedeniyle Mevlana Celaleddin-i Rumi'yi rahmetle anıyoruz. Mersin Devlet Klasik Türk Müziği korosu Turizm İl Müdürlüğümüzün de katkılarıyla bizleri kırmayarak buraya gelip sizlerle bir arada oldular. Koromuzun her biri bir birinden değerli her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Koromuzda görev alan Mehmet Aslan da bizim dostumuz abimiz. Mehmet Aslan, ayrıca Özgecan kızımızın da babası. Biliyorsunuz Karataş’a çıkarken yaptırıldığımız Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’ne, Özgecan kızımızın ismini verdik. Onun hatırası orada yaşıyor. Allah rahmet eylesin. Rabbim bütün çocuklarımızı esirgesin” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ MEVLANA’YI ANDI içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, gaziantep, Hanımlar Yüzme Havuzu, karataş, Mehmet Tahmazoğlu, Mevlana, Özgecan, Spor ve Kültür Merkezi etiketleri ile Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha