Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

GAÜN Tarihçesi

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

Türkiye’nin marka kenti Gaziantep’in tek devletli üniversitesi olan Gaziantep Üniversitesi, 4 bin 177’si dünyanın 107 ülkesinden gelen uluslararası öğrenciler olmak üzere toplam 56.867 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversite olmanın yanı sıra, kentin sosyal ve kültürel yaşamına da katkı sağlayan bir bilim yuvasıdır.

GAÜN Tarihçesi

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

Bölgemizin ticaret ve sanayi merkezi olan, Gaziantep ilinin adını taşıyan Üniversitemiz, eğitim-öğretime 1973 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesine bağlı olarak kurulan Makine Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. 1974 yılında Elektrik Mühendisliği Bölümünün açılması ile bu iki bölüm, Gaziantep Mühendislik Fakültesine dönüştürülmüştür.

1974 yılında Temel Bilimler Bölümü ile Lisan Bölümü kurulmuş, Fakülteye 1977 yılında Uygulamalı Kimya Bölümü eklenmiştir.1981 yılında İnşaat Mühendisliği kurulmuş, 1982 yılında Uygulamalı Kimya Bölümü Gıda Mühendisliği Bölümüne , Temel Bilimler Bölümü Fizik Mühendisliği Bölümüne dönüştürülmüştür.

Adres: Osmangazi Mahallesi, Üniversite Blv., 27310 Şehitkamil/Gaziantep

Kuruluş tarihi: 27 Haziran 1987

Türkiye’ye Örnek Vizyoner Projeler

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

Gaziantep Üniversitesi’nin ilk defa Mühendislik Fakültesi’nde uygulandığı, daha sonra da diğer bölümlerde de yaydığı İntörn Eğitim Modeli ile öğrencilerin yüzde 80’i daha diploma almadan iş bulabilicekler.

Üç Dilde Eğitim Veren Tek Üniversite

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

Türkiye’nin üç dilde eğitim veren (Türkçe, İngilizce ve Arapça) tek üniversitesi olma özelliği taşıyan Gaziantep Üniversitesi, sadece diploma veren bir kurum değil; vatanını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı öğrenciler yetiştirme ülküsü ve uluslararası kimliği ile dünyaya açılan bir üniversitedir.

16 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 1 Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ve 10 meslek yüksekokulundan oluşan dev bir eğitim yuvası olan Gaziantep Üniversitesi, 56.000’i aşkın öğrencisi ile uluslararası bir üniversitenin tüm özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Mavera Kongre ve Sanat Merkezi

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

Türkiye’nin teknik donanımları en yüksek sahnesi olan Mavera Kongre ve Sanat Merkezi, 1500 kişilik salon, 200’er kişilik üç amfi, 2 seminer salonu, 4 dilde simültane çeviri yapma imkanı bulunan Mavera Kongre ve Sanat Merkezi birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe sahipliği yapmaktadır.

Bilim, kültür ve sanatın bölgedeki yeni buluşma adresi Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi, Türkiye ve Dünyadaki birçok ünlü gösteri grubunu ve sanatçıyı sahnesinde ağırlamak üzere Aralık 2015 de kapılarını açtı.

Nerede ?

Adres: Gaziantep Üniversitesi Merkez Kampüsü, Üniversite Bulvarı, 27310 Şehitkamil/Şahinbey/Gaziantep

GAÜN Sporıum’da Spor Keyfi

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN

Türkiye’de az sayıda üniversitenin sahip olduğu tesisleri barındıran GAÜN SPORIUM’da yarı olimpik yüzme havuzunun yanısıra tırmanma duvarı, bowling, masa tenisi, fitness gibi imkanlarla öğrencilere ve misafirlere spor keyfi yaşatılmaktadır.

Gaziantep Üniversitesinin konseptine uygun olarak, marka değeri yüksek, sporu eğlenceye dönüştüren ve kurumsal kimliği ile spor dünyasına  katkıda bulunarak daha fazla bireye spor yapmaya imkanı sağlayan, bölgenin en fazla tercih edilen spor merkezi haline gelmek ve yeni spor tesislerini bünyesine katarak bölgenin en büyük Üniversite-Spor kompleksi olmuştur.

Marka Kentin Marka Üniversitesi: GAÜN içeriği, 05 Ocak 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Tuğsem Ç.

birkaç yıl önce bulunmuştum mükemmeldi

Handan F.

Yeni yazılarınızı takip ediyorum.

Nurmuhammet Z.

Kazanırsan dost kazan,düşmanı anan da doğurur

Gülçin T.

yazınız da hatalar var

Adem S.

Çok güzel bir mahalle çok seviyorum burayı :)

645DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha