Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

Karataş Mahallesi / Şahinbey

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

Karataş Mahallesi / Şahinbey

Karataş, Şahinbey ilçesine bağlı bir mahalledir.

Güneykent, Gaziantep ve Beşyüzevler, Gaziantep mahalleleriyle komşudur. Belediye otobüslerinden Karataş’ın bölgelerine göre Karataş 1 veya Karataş 2’ye binilerek Karataş’a ulaşılır. Ayrıca Tramvayda mahalleye uğrar.

Nüfus

Mahalle Gaziantep’in en büyük mahallesidir. Apartmanlaşma çok yaygındır. Çok sayıda büyük market bulunmaktadır ve inşaatları süren yapılar bulunmaktadır.

Ülke: Türkiye

İl: Gaziantep

İlçe: Şahinbey

Coğrafi bölge: Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Rakım: 859 m (2.818 ft)

İklim türü: Karasal iklim

Nüfus Toplamı: 167,563 (tahmini)

Zaman dilimi: UDAZD (UTC+03:00)

İl alan kodu: 342

İl plaka kodu: 27

Karataş Mahallesi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı?

Karataş Mahallesi Gaziantep ilinde yer almakta olup, Karataş semtinde bulunan Karataş Mahallesi Şahinbey ilçesine bağlıdır. Karataş Mahallesi bağlı olduğu Şahinbey ilçe merkezine 6 kilometre mesafe uzaklıktadır. Karataş Mahallesi Gaziantep şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 6 kilometredir.

Karataş Mahallesinde Bulunan Kamuya Açık Noktalar

Gaziantep Şahinbey Belediyesi Karataş Kapalı Spor Salonu

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

 ADI

KARATAŞ SPOR MERKEZİ

ADRES

KARATAŞ 1. BÖLGE 410 NOLU SOK. NO :27 ŞAHİNBEY/GAZİANTEP

TELEFON

0 342-371 17 10

SOSYAL TESİSDE VERİLEN HİZMETLER

FİTNESS  

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

STEP

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

AEROBİK

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

PİLATES

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

MASA TENİSİ

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

MASA OYUNLARI

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

SOSYAL TESİSE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

2 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF

SAĞLIK RAPORU

SOSYAL TESİS İLE İLGİLİ DETAYLAR

Karataş spor merkezi Karataş çevresinde bulunan halkın taleplerini karşılamak için 950 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Karataş spor merkezi spor salonu son derece modern aletlerin yer aldığı fitness bulunmaktadır.

Fitness salonumuzda kardio çalışmaları için koşu bantları, eliptik, kürek ergonomisi, dikey ve yatay bisiklet kondisyon çalışmaları yapmak isteyen üyelerimiz için de ağırlık istasyonları ve kondisyon aletleri vardır. Özellikle salonumuz da bayan üyelerimiz beklentilerini karşılamak için step, aerobik, pilates derslerine daha fazla zaman ayrılmaktadır. Spor salonumuzda üyelere en iyi hizmeti verebilmek için konusunda uzman hocalarımız görev yapmaktadır. Karataş spor merkezinde kafeterya ve sauna tesisimiz içinde yer almaktadır.

Karataş spor merkezinde haftanın 6 günü 08.00 ile 15.00 arası ve Salı Perşembe, cumartesi günleri de tam gün tesisimizden faydalanmaktadırlar. Erkek üyemizde pazartesi Çarşamba Cuma günleri 15.00 ile 21.00 arası spor yapmaktadırlar.

Gaziantep – Şahinbey Parkı (Şahinler Vadisi)

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

Gaziantep’in en gözde ve en büyük parkı olan Şahinler Vadisi şehir parkında bu parkın içinde ayrıca teleferikde bulunmak da. Şehrin en güzel manzaralarını görmenize olanak sağlayan bu park Gaziantep için çok önemli bir yer edinmekte Türkiye’nin en güzel parklarından birisi.

Gaziantep Üniversitesi

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı

Gaziantep`te yüksek öğretim 1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi`ne bağlı Makine Mühendisliği Bölümü ile başlamış ve 1987 yılında ise üniversite tüzel kişiliğini kazanmıştır.

Kurulusundan bu yana dengeli bir şekilde gelişmesini sürdüren Gaziantep Üniversitesi, çevre il (Kilis) ve ilçelere (Nizip,Oğuzeli) yayılarak 7 Fakülte, 4 Yüksekokul, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, 3 Enstitü ve 7 Meslek Yüksekokulun’dan oluşan bir bölge üniversitesi haline gelmiştir. Bağlı birimlere ilave olarak, Adıyaman Mesleki Teknik Eğitim Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu`nun ayrıca Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ve Oğuzeli`nde birer Meslek Yüksekokulu`nun kurulması çalışmaları sürmektedir.

Tüm fakülte ve Yüksekokullar da öğrenci alınan bölüm ve program sayısı 2002 yılında toplam 104 olmuştur. Mevcut öğretim elemanı sayısı 763 olup, 2010 yılı itibariyle yaklaşık 18.000 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinde, Fen Edebiyat Fakültesinin ise İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü`nde öğrenim dili İngilizce olup, bu iki birimin yani sıra Tip Fakültesi ve Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokul’un da zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı okutulmaktadır.

Üniversitemiz, öğrencilerine ve tüm akademik personele sunduğu gelişmiş kütüphane imkanları, modern araştırma laboratuvarları ve bilgi-işlem alt yapısı ile her türlü araştırma ve geliştirme faaliyetlerini en üst düzeyde desteklemektedir.

Bilimsel yayın sıralamasında Gaziantep Üniversitesi Türkiye`nin vakıf üniversiteleri dahil olmak üzere tüm üniversiteleri arasında 10., devlet üniversiteleri arasında ise 5. sırada olup Türkiye`nin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Sosyal ve kültürel faaliyetler, artan bir hızla devam etmektedir. Öğrenci toplulukları çeşitli etkinliklerle sosyal ve kültürel faaliyetlere önemli ölçüde katkıda bulunmakta olup, ülkemizi ilgilendiren ekonomik, siyasi ve uluslararası konularda tanınmış simaların katıldığı birçok bilimsel toplantı düzenlenmektedir.

Huzur ve güven ortamında eğitim yapılan Gaziantep Üniversitesi, aydınlık geleceğe açılan kapıda ülkemiz gençlerine en iyi sosyal ve akademik hizmeti sunmayı temel ilke edinmiştir.

MİSYON

• Üstün nitelikli, dürüst, bilgili, sosyal ve kültürel açıdan donanımlı, ülkenin aydınlık geleceğine katkısı olacak elemanlar yetiştiren,

• İçinde barındıracağı yüksek kaliteli akademisyen gücüyle yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte araştırmalara dayalı bilgi, teknoloji, sosyal projeler üreten, kültür ve sanata katkıda bulunan,

• Ürettiği bilgi teknolojisi, sosyal projeler, sanat ve sağlık hizmetlerini bulunduğu doku ile paylaşarak bütünleşen ve buna bağlı olarak toplumun üretime katkısını ve toplumun problemlerine dair çözümleri ateşleyen,

• Değişen, değiştiren, değişimi yöneten,

• Büyük ATATÜRK’ÜN kurduğu demokratik, laik ve sosyal devletin Çağdaş Medeniyetin Üzerine Çıkarılması hedefine bağlı, öncü ve lokomotif olan bir üniversite.

VİZYON

• Mevcut ve yeni yaratılacak kaynakların akılcı ve yerinde kullanımıyla,

• Özgüveni, saygınlığı, motivasyonu temel alan, sözde değil gerçekten katılımcı ve insan odaklı bir yönetim anlayışıyla

• Misyonu özümsemiş akademisyen ve diğer elemanlardan kurulu; bilimsellik, karşılıklı saygı ve güven ortamına oturan, ayrımcılığın olmadığı; açıklık, aydınlık ve özgürlük zemininde ilişkilere dayalı, dünya ölçeğinde bir üniversite olmak.

Fakülteler

Mühendislik Fakültesi 

Tip Fakültesi 

Fen – Edebiyat Fakültesi 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 

Gaziantep Eğitim Fakültesi 

Diş Hekimliği Fakültesi 

Mimarlık Fakültesi

İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 

Güzel Sanatlar Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi 

Gaziantep’in En Gözde Noktası Olan Şahinbey Karataş Mahallesi Sportif Faaliyetlerinden Tutun Eğitim Öğretime kadar Her şeyin Var Olduğu Bu Mahalle Sizleri Ağırlamaktan Keyif Duyacaktır. Şehrimizi Ziyaret Etmeye Geldiğiniz de Mutlaka Görmeniz Gereken Noktalardan biri Olduğunu Belirtmek isteriz

Yazımızı Beğendiniz mi  GAZİANTEP İÇİNDE KÜÇÜK ŞEHİR: ŞEHİTKAMİL Okumak ister misiniz?

 

Karataş’ın Keyfi İçinde Saklı içeriği, 07 Kasım 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Harun H.

Gaziantep'e turlar düzenliyor musunuz?

Ahmet B.

Gaziantepli olmaktan gurur duyuyorum

Burcu E.

Buralarda laleler devri var koskoca çınar agaçları ve tertemiz çam havası var birde mevsim normallerinin en guzeli Nisan ayında bambaşka

Eda M.

Gaziantep'i yansıtan, el işi göz nuru bakırların ve ustaların olduğu Bakırcılar Çarşısına uğramayı unutmayın Mutlaka kendinize/sevdiklerinize hediyelik birşey alın derim.

Mehmet U.

Bunu yeni öğrendim

Emrah A.

Çok ama çok güzel

984DEĞERLENDİRME 4.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha