GAZİANTEPLİ ÜNLÜLER

Gaziantep'li Ünlüleri Sizin İçin Sıraladık Gaziantep'li Ünlüleri İncelemek İçin Tıklayınız

GAZİANTEPLİ ÜNLÜLER

Ahmet Ümit

Listede ilk sıraya alıyoruz. Çünkü Gaziantep’le hala bağını koparmayan nadir ünlülerimizden. Kentle ilgili davet edildiği her etkinliğe katılıyor. Doğduğu topraklara hala sevgi dolu biri. Daha çok polisiye roman türünde verdiği eserlerle içimizi titreten maceradan maceraya götüren bir Anteplidir…

Nedim Gürsel

Fransa’da Sarboone Üniversitesi’nde Türk Edebiyatı dersleri verdi.Söyleşi, deneme, eleştiri, roman, öykü, şiir, inceleme, gezi izlenimleri gibi her türden eserler yazdı.

Işıl Özgentürk

Yazar, senarist, yönetmen, köşe yazarı, tiyatro ve sinema sanatçısıdır. Ödüllü filmi Seni Seviyorum Rosa’da ömrü boyunca kimseden seni seviyorum cümlesini duyamamış Rosa'nın hikayesin anlatır.

Hıncal Uluç

Şimdi Kilisliler ama o Kilisli diyecekler fakat doğduğunda Kilis Gaziantep’e bağlıydı.Bir dönem televizyon dünyasının kahkahasıydı.Sporla başladı, sporla devam ediyor.Şarkı sözü yazarlığı, politika ve güncele ilişkin yorumlarıyla hala bıkmadan yazıyor, konuşuyor.

Ebru Gündeş

Kendisi İstanbul’da doğsa da ailesi Gazianteplidir.Müzik yaşamına çok genç yaşta başladı.”Tanrı Misafiri”albümüyle bir anda Türkiye’nin gündemine geldi. Hayret edilen şey minacık bir bedenden bu kadar güçlü bir sesin nasıl çıktığıydı.

Arif Erkin Güzelbeyoğlu

Herkes onu usta bir sinema sanatçısı olarak bilir ama aynı zamanda mimar, müzisyen ve bürokrattır. İkinci Bahar dizisi ile tanındı.Gazianteplilerin gönlünde ise Yabancı Damat dizisindeki Memik Dede rolü ile bilinir.

Edip Akbayram

Anadolu pop müziğinin önde gelen isimlerinden biri.”Güzel günler göreceğiz çocuklar”, “Hava Nasıl Oralarda” türküleriyle gönlümüzde yer etti.

Kenan Doğulu

Söz yazarı, besteci ve albüm yapımcısı. 2007 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ederek yarışmayı dördüncü olarak tamamladı.Türkiye’nin en önemli müzİsyenlerinden olsa da son dönemde herkes onu Beren Saat’le yaptığı evlilikle anıyor.

Medyum Keto

Bir dönem tv dünyasının baş konuklarındandı. Medyum Memiş’ten yediği tokat ile hatırlıyoruz.Medyum ve astrolog.

Nejat Uygur

Tiyatro sanatçısı olarak tanıdık. Ama aynı zamanda, boksör, atlet, su topu oyuncusudur

Ülkü Tamer

Şair ve çevirmen…1991 yılında dört öyküsünü içeren "Alleben Öyküleri" adlı öykü kitabını, 1997'de ise "Alleben Anıları" adlı öykü kitabını yayımladı.[3] Bunu, 1998'de yayımlanan "Yaşamak Hatırlamaktır" adlı anı kitabı izledi.Her üç kitapta da eski Gaziantep'i betimler

GAZİANTEPLİ ÜNLÜLER içeriği, 02 Temmuz 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Halil İ.

terzi kendi söküğünü dikemez diye boşuna dememişler

Hasan M.

bizler için derlediğiniz bu yazı için teşekkür ederim

Güliz M.

Tam bir görsel şölen

Yusuf F.

Gaziantepe gidildiğinde kesin görülmesi gereken yerler arasındadır

Muhammed A.

Teşekkürler Gaziantep!

2DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha