Gaziantep’te Şehir İçi Ulaşım

Gaziantep şehir içi ulaşımı

Gaziantep’te Şehir İçi Ulaşım

Gaziantep şehir içi ulaşımı

Gaziantep’te Şehir İçi Ulaşım

Halk ve belediye otobüsleri, minibüs, tramvay ve taksiler kullanılmaktadır. Otobüsler içinden sarı ve mavi Halk Otobüsleri belediye tarafından işletilmekte olduğu için uygun bir avantaj sağlamaktadır. Bir diğer belediye sistemi adı ile bilinen Gaziulaş tarafından ise tramvay ve belediye otobüslerini işletilmektedir. Bu sayede Gaziantep içinde ucuz ulaşım belediye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanabilmektedir.

Bu ulaşım ağından faydalanabilmek için “Kart 27” adlı teknolojik ödeme aracını kullanmak gerekmektedir. Bu kart indirimli yolculuk edilmesini de sağlamaktadır. Turistler için tek günlük ulaşım kartları da mevcuttur. Bu yüzden mutlaka üzerinizde bir Kart 27 bulunmalıdır. Bu kart kent içindeki satış noktalarından temin edilebilmektedir.

Şehir içi alternatif ulaşım aracı olarak, özellikle ilçeler arası seyahatte kullanılan minibüs ve dolmuşlardan da faydalanılmaktadır. Daha hızlı ve rahat bir seyahat için ise taksi en ideal araçtır. Hatırlatmakta fayda var; taksi, dolmuş ve minibüsler dışındaki toplu ulaşım araçları nakit para kabul etmiyorlar.

Gaziantep Kart Ücretleri

Fiyat Tarifeleri
Tam İndirimli Öğrenci
Belediye (Şehiriçi) 2,10 1,70 1,30
Belediye (Kırsal) 3,50 2,60 2,00
Belediye (B74) Hattı 1,00 0,70 0,70
Tramvay 2,10 1,70 1,30
Özel Halk Otobüsleri (Şehiriçi) 2,50 2,00 1,60
Özel Halk Otobüsleri (Kırsal) 3,50 2,60 2,00
Manyetik Şehiriçi 3 Binimlik 10,00
Manyetik Kırsal 3 Binimlik 12,50

Havalimanından şehir merkezine ulaşım;

Gaziantep’te Şehir İçi Ulaşım

Farklı seçenekler kullanılabilmektedir. Havalimanı ve Balıklı arasında çalışan belediye otobüsleriyle ya da özel havalimanı servisiyle ulaşım mümkündür. Belediye otobüslerine alternatif olarak şehir içi en çok kullanılan toplu taşıma HAVAŞ otobüsleridir. Taksi de seçenekler arasındadır. Havalimanı ile şehir merkezi arası 20 kilometredir.

Gaziantep’te Şehir İçi Ulaşım içeriği, 16 Kasım 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha