GAZİANTEP’TE ALIŞVERİŞ NEREDE YAPILIR, NE ALINIR?

Kültürel yapısı çok zengin olan Gaziantep’te alışveriş için seçenek çok fazladır.

GAZİANTEP’TE ALIŞVERİŞ NEREDE YAPILIR, NE ALINIR?

Kültürel yapısı çok zengin olan Gaziantep’te alışveriş için seçenek çok fazladır.

Merkezindeki eski çarşı ve pazarlarda bakır objeler, kutnu kumaşlar, şallar, yemeniler, el işlemesi ürünler, el dokuması halı ve kilimler gibi el emeği ürünler bulunmaktadır.Bir gastronomi cenneti olan şehirden ayrıca kurutulmuş biber, patlıcan, kabak, acur, pul biber, kuru zahter (çay için), bulgur, simit (ince bulgur), haspir (bir tür safran), yörenin kuru siyah ve sarı üzümü, tahinli helvalar, pestil, muska, tatlı sucuk, ve Antep fıstığı almak mümkündür.

GAZİANTEP’TE ALIŞVERİŞ NEREDE YAPILIR, NE ALINIR?

Alışveriş merkezleri ve AVM’leri ile çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı sunan Gaziantep, kültürel dokuya ve tarîhi atmosfere sahip alışveriş merkezleri ile pek çok ziyaretçi çekmektedir. Modern dünyamızın vazgeçilmezleri haline gelen AVM ve Forum gibi kompleksler Gaziantep’in alışveriş noktalarından birini oluşturur. Bu mekanlarda her türlü özel ve hediyelik eşya alabilirsiniz. Buna rağmen halen kültürel ve tarihî dokusunu korumayı başaran Gaziantep’te alışveriş için gidilebilecek çarşılar, pazarlar ve küçük esnaf dükkanları bulunmaktadır.

Gaziantep’in en meşhur ve otantik pazar yerlerinden biri olan Bakırcılar Çarşısı eşsiz bir atmosfer sunan bu merkezlerden biridir. Burada bulacağınız her türlü bakırdan yapılma ürünün bazılarının el yapımı olması ve etrafındaki tarihî dokunun güzelliği ise yerli yabancı turistleri kendine çeker. Gaziantep’in Bakırcılar Çarşısı kendine özgü otantik yapısıyla bambaşka bir kültürel yapı aranmaktadır. Çok eski bir geçmişi olan Elmacı Pazarı ise bölgeye has ürünler olan baharat, kuruyemiş, biber, salça, cevizli sucuk, dolmalık patlıcan ve biber gibi pek çok baharatları size sunacaktır.

 

GAZİANTEP’TE ALIŞVERİŞ NEREDE YAPILIR, NE ALINIR? içeriği, 11 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Esra M.

Antep hakkında bilgi sahibi olmak ve eski günleri yaşamak o duyguları hissetmek için gidilmesi gereken ilk yer kapısındaki hediyelik eşya dükkanı uygun fiyatlı ve sahibi tur rehberi gibi çok tatlı ...

Hamit Y.

instagram adresinizi yazabilir misiniz

Demet C.

Her metre karesinden tarih fışkırıyor ve çarşıda attığınız her adımınızda gizemli bu şehre biraz daha hayran oluyorsunuz.

Anıl F.

özlüyorum memleketimi her zaman gelmek istiyorum ama vaktim olmuyor

Mehmet S.

Gaziantepli olmaktan gurur duyuyorum

Cüneyt B.

İnsan, ne idraksız mahIûktür! Herkes kimsenin sağ kaImadığını biIir de, kendi öIeceğine inanmak istemez.

547DEĞERLENDİRME 4.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha