Gaziantep Kurban Bayram Namazı Saati 2019

Gaziantep Kurban Bayramı Namaz Saati 2019 namazın kılınışı gibi tüm bilgileri sizlerle paylaştık.

Gaziantep Kurban Bayram Namazı Saati 2019

11 Ağustos 2019 Pazar günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramı Namazı saatleri açıklandı.

Gaziantep’de Kurban Bayram namazı 06:19'da eda edilecek.

Bayram namazı kılınışı

İmam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar. Hem imam, hem de cemaat içinden "Sübhaneke"yi okur.

Bundan sonra üç kere tekbir alınır.

Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir:

imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler.

İkinci Tekbir:

ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir kısaca durulur.

Üçüncü Tekbir:

Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır. Bundan sonra imam, içinden "Euzü Besmele", açıktan Fatiha ve bir sure okur .(Cemaat bir şey okumaz, imamı dinler) Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rek'ata) kalkılır ve eller bağlanır.

İkinci rekatın kılınışı :

İmam içinden Besmele, açıktan da Fatiha ve bir sure okur.

Sure bitince imam yüksek sesle, cemaat da içinden (birinci rek'atta oldugu gibi) üç kere daha tekbir alır, üçüncü tekbirden sonra eller bağlanmadan, dördüncü tekbir ile rükua varılır, sonra da secdeler yapılarak oturulur.

Oturuşta İmam ve cemaat, Ettehiyyatü. Allahumme salli, Allahumme barik ve Rabbena duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namazı bitirirler.

Gaziantep Kurban Bayram Namazı Saati 2019 içeriği, 07 Ağustos 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha