Gaziantep’in Ruhu: Şehreküstü Konakları

Nerede ?

Gaziantep’in Ruhu: Şehreküstü Konakları

Şahinbey Belediyesi tarafından Gaziantep’in ruhunu yansıtan bir çalışma olarak ortaya konan Şehreküstü Konakları Gaziantep’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Şehreküstü semtinde bulunmaktadır.

Şahinbey Belediyesi tarafından Şehreküstü semtinde 7 km’lik bir alan sokak sağlıklaştırma çalışması kapsamında restore edilmiş ve Şehreküstü Konakları Gaziantep’e kazandırılmıştır.

Şahinbey ilçemizde tarihi doku çok fazla. Yapılan çalışmalarda, bu dokuya zarar verememek için en üst düzeyde özen gösteriliyordur. Şehreküstü Konakları, şehrin en eski yerleşim yerlerinden birisi, burayı aslına uygun olarak restore edildi ve turizme kazandırıldı. Yine kentin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarmaya yönelik çalışmalar devam ediyordur ve bu güzellikler arasında Şehreküstü Konakları şehri yansıtan bir çalışmadır muhakkak gezilmesi gereken bir yerdir.

Nerede ?

Adres: Kepenek Mahallesi, Şıh Hamam Sk. No:9, 27400 Şahinbey/Gaziantep

Gaziantep’in Ruhu: Şehreküstü Konakları içeriği, 03 Ocak 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Esra H.

Tam bir görsel şölen

İrfan Y.

gezelim görelim..

Davut B.

Antep hakkında bilgi sahibi olmak ve eski günleri yaşamak o duyguları hissetmek için gidilmesi gereken ilk yer kapısındaki hediyelik eşya dükkanı uygun fiyatlı ve sahibi tur rehberi gibi çok tatlı ...

Tuba N.

özlüyorum memleketimi her zaman gelmek istiyorum ama vaktim olmuyor

Tuğba R.

Teşekkürler Mükemmel Bir Yazı

797DEĞERLENDİRME 4.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha