Gaziantep İçi Ulaşım Nasıldır?

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu bölgesinin en yoğun ve kalabalık şehirlerindendir.

Gaziantep İçi Ulaşım Nasıldır?

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu bölgesinin en yoğun ve kalabalık şehirlerindendir.

Gaziantep şehir içi ulaşımında halk ve belediye otobüsleri, minibüs, tramvay ve taksiler kullanılmaktadır. Otobüsler içinden sarı ve mavi Halk Otobüsleri belediye tarafından işletilmekte olduğu için uygun bir avantaj sağlamaktadır. Bir diğer belediye sistemi adı ile bilinen Gaziulaş tarafından ise tramvay ve belediye otobüslerini işletilmektedir. Bu sayede Gaziantep içinde ucuz ulaşım belediye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmaktadır.

Bu ulaşım ağından faydalanabilmek için “Gaziantepkart” adlı teknolojik ödeme aracını kullanmak gerekmektedir. Bu kart indirimli yolculuk edilmesini de sağlamaktadır. Turistler için tek günlük ulaşım kartları da mevcuttur. Bu yüzden mutlaka üzerinizde bir Gaziantepkart bulunmalıdır. Bu kart kent içindeki satış noktalarından temin edilebilmektedir.

Şehir içi alternatif ulaşım aracı olarak, ilçeler arası seyahatte de halk otobüsleri ve belediye otobüsleri kullanılmaktadır. Daha hızlı ve rahat bir seyahat için ise taksi en ideal araçtır. Hatırlatmakta fayda var; taksi, dolmuş ve minibüsler dışındaki toplu ulaşım araçları nakit para kabul etmiyorlar.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için de farklı seçenekler kullanılabilmektedir. Havalimanı ve Balıklı arasında çalışan belediye otobüsleriyle ya da özel havalimanı servisiyle ulaşım mümkündür. Belediye otobüslerine alternatif olarak şehir içi en çok kullanılan toplu taşıma HAVAŞ otobüsleridir. Taksi de seçenekler arasındadır. Havalimanı ile şehir merkezi arası 20 kilometredir.

Gaziantep İçi Ulaşım Nasıldır? içeriği, 19 Şubat 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Ahmet A.

Teşekkürler Gaziantep!

Ufuk A.

iyi o kadar kişiye sordum bir şey dememişlerdi gezme namına. bu yaz zaten gidicektim iş için iyi oldu bu galeri. umarım baklava yüzünden şeker komasına girmem

1DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha