Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi

HKU Tarihçesi

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesini Tanıyalım

HKU Tarihçesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi farklı dinlerin, dillerin, ırkların, kültürlerin ve medeniyetlerin harmanlandığı tarihi İpek Yolu’nun önemli bir kavşağı Gaziantep’te, “eğitim, araştırma ve yenilik” odaklı bir üniversite olarak hayat buldu.

İlk eğitim yılına Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde üçer bölümle başlayan üniversitemiz; 2011-2012 eğitim-öğretim yılında bu iki fakülteye yeni bölümler eklerken, Hukuk Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’na da öğrenci almaya başladı.

Farklılıkları zenginlik olarak kabul eden, araştıran, sorgulayan, hukuka ve demokratik değerlere bağlı, dünyanın rekabetçi piyasalarında yer alacak mezunlar vermeyi amaçlar. Üretilen bilimsel bilginin toplumla paylaşılmasına, tartışılmasına ve sorunların çözümü için tüm olanaklarını seferber eder.

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Burs Olanakları

Burs İmkanları Hazırlık sınıfı dahil olmak üzere ÖSYM’ye deklarasyonlan kontenjanın %20’si oranındaki talebeye %100, %50 ve %25 öğrenim bursu uygulanır. Üniversiteden burs alan talebelerin devamsızlık yapmamaları ve disiplin cezası almamaları koşuluyla hazırlık sınıfı dahil normal öğrenim müddetince bursları kesilmez. Normal öğrenim müddetinde mezun olmayan talebelerden o sene geçerli olan ders fiyatı alınır. Sanat, kültür veya spor alanında Üniversiteyi muvaffakiyet ile temsil eden talebelere Mütevelli Kurul’çe belirlenen meblağ ve sayıda Sanat, Kültür ve Spor Bursu verilir. Bu kapsamda Ulusal Sporcu olanlara (son iki senede ulusal olduklarını alakalı federasyonlarca belgelemeleri koşuluyla) %100öğrenim bursu verilir. Dünya, Olimpiyat, Avrupa, Türkiye şampiyonu olanlara her sene 8 ay süresince sırasıyla 600, 500 ve 400 TL nakit burs verilir ve öğrenim fiyatı alınmaz. Üniversitede öğrenimlerini muvaffakiyet ile sürdüren lisans talebelerinden, Mütevelli Kurulu’nin belirleyeceği sayıda talebeye başarılı oldukları akademik seneye öğrenim fiyatlarından ağırlıklı not vasatisine göre;  Şehit, Malul ve Gazi Çocuklarına %50 burs indirimi uygulanır. Özürlü talebelere ( en az %40 raporlu )%50 burs indirimi uygulanır. Derece bursları Hasan Kalyoncu üniversite imtihanında dereceye girenlerin kendisini seçenek etmesi halinde aylık 5 bin TL’ye kadar burs veriyor.  Üniversite Türkiye Genelinde; İlk 100’e girenlere aylık 5.000 TL 101 – 500 arasına girenlere aylık 3.000 TL 501 – 1.000 arasına girenlere aylık 2.000 TL 1.001 – 5.000 arasına girenlere aylık 1.500 TL 5.001 – 10.000 arasına girenlere aylık 1.000 TL burs veriyor. Erişim Gazikent Üniversitesi yerleşim alanı Gaziantep Hava meydanı yolu üzerinde olup, Havaalanına ve şehir merkezine 8 kilometre mesafededir. Erişim, hali hazırda Belediye otobüsleri Hasan Kalyoncu yerleşkenine kadar hizmet vermektedir. Ayrı olarak yerleşkemizde talebe servisleri de daimi hizmet vermektedir.

HASAN KALYONCU BÖLÜMLERİ

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

BÖLÜM

İngilizce Hazırlık

EĞİTİM FAKÜLTESİ

BÖLÜM

İngilizce Öğretmenliği
Okul Öncesi Öğretmenliği
Özel Eğitim Öğretmenliği Öğretmenliği
Rehberlik ve Piskolojik Danışmanlık
Sınıf Öğretmenliği

GÜZEL SANATLAR VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

BÖLÜM

Mimarlık
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

HUKUK FAKÜLTESİ

BÖLÜM

Hukuk

İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ

BÖLÜM

İktisat
İşletme
Uluslararası Ticaret ve Lojistik
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Psikoloji

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

BÖLÜM

Görsel İletişim Tasarımı
Radyo, Televizyon ve Sinema

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

BÖLÜM

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
Elektrik – Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU

BÖLÜM

Hemşirelik
Beslenme ve Diyetik
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

MESLEK YÜKSEKOKULU

BÖLÜM

Adalet
Anestezi
Diyaliz
İlk ve Acil Yardım

 

Öğrenim Ücretleri

İngilizce Hazırlık Sınıfı                                                          27.000

Hukuk Fakültesi                                                                  35.000

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi                          27.000

Mühendislik Fakültesi                                                          27.000

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi                                  27.000

Hemşirelik Bölümü                                                              23.000

Beslenme ve Diyetetik Bölümü                                          27.000

Fizyoterapi – Rehabilitasyon Bölümü                                  27.000

Eğitim Fakültesi                                                                  27.000

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi içeriği, 12 Ekim 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

İnci E.

Antepe gelmişken mutlaka uğramanız gereken tarihi anlatan hissettiren, insanlar çok rahat gezebilir

Ali Ö.

Antep hakkında bilgi sahibi olmak ve eski günleri yaşamak o duyguları hissetmek için gidilmesi gereken ilk yer kapısındaki hediyelik eşya dükkanı uygun fiyatlı ve sahibi tur rehberi gibi çok tatlı ...

Burhanettin İ.

Gaziantep'i yansıtan, el işi göz nuru bakırların ve ustaların olduğu Bakırcılar Çarşısına uğramayı unutmayın Mutlaka kendinize/sevdiklerinize hediyelik birşey alın derim.

896DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha