Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin kimdir ?

Gelin beraber Fatma ŞAHİN kimdir öğrenelim…

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin kimdir ?

Gelin beraber Fatma ŞAHİN kimdir öğrenelim…

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966‘da Gaziantep‘te doğdu. Babasının isimi Mustafa, annesinin isimi Perihan’dır. İlk orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nü Kimya Mühendisi olarak bitirdi. Okulu bitirdikten hemen sonra Sanko Holding’e girdi. 18 sene süresince SANKO Holding’de İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı.

2001’de AK PartiGaziantep Şehir Kurucu Azası oldu. 2002 seçimlerinde AK Parti Gaziantep Milletvekili seçildi. 22. Dönem Gaziantep Milletvekili. 22. Dönem’de AB Uyum Komisyonu ve AB Karma Meclis Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2007’de AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı oldu. Endüstri, Ticaret ve Enerji Komisyonu’nda ve AB Uyum Komisyonu ile TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Töre-Namus Cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda görev yaptı.

22., 23. ve 24. dönemlerde AK Parti Gaziantep milletvekili seçildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Temmuz 2011 günü izah eden 61. Hükümette Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanı olarak görev aldı.

Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanı Fatma Şahin’e Yılın Kadını Ödülü verildi. Türkiye Engelliler Vakfı engelliler konusunda yaptığı çaFatma Şahin’i yılın kadını olarak seçti.

Fatma Şahin, evli ve 2 çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce biliyor.

30 Mart 2014 tarihinde olan mahalli seçimlerde AK Parti‘den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup seçildi.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin kimdir ? içeriği, 10 Ekim 2018 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Arzu A.

antepli olanlar bilir anca

Leman O.

türkçe öğretmeniyim iş arıyorum

791DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha