Bir Nevi Eğlence Merkezi ‘Masal Park’

Gaziantep’te gezilecek yerler arasında yer alan Masal Park, özellikle çocuklu ailelerin ziyaret ettiği yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Bir Nevi Eğlence Merkezi ‘Masal Park’

Gaziantep’te gezilecek yerler arasında yer alan Masal Park, özellikle çocuklu ailelerin ziyaret ettiği yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

2008 yılında inşa edilen Gaziantep’in Masal Parkı, 80.000 metrekarelik bir alana sahiptir. Yeşillikler içerisindeki bu büyük alan, çocuklar için hazırlanmış olsa da büyükler için de nefes alınabilecek bir ortam sunuyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Masal Park, iki farklı bölümden oluşuyor. İlk bölümde Türk ve Dünya masal kahramanlarının heykelleri ve eserleri bulunuyor. Parkın ikinci bölümünde ise çocuklar için hazırlanmış olan oyun alanları bulunuyor. Masal Park içerisinde Keloğlan, Nasrettin Hoca, Şirinler, Pamuk Prenses ve Shrek gibi bir çok masal ve çizgi kahramanlarının yer aldığı bu park çocukların eğlence merkezi haline gelmiştir.

Park içerisinde sadece heykel ve oyun alanları sınırlı değil. Çocuklar için hazırlanan masal dinleme sistemleri, çay bahçesi, güneş saati, dinlenme ve yürüyüş alanları, şatolar, süs havuzları, su kanalları ve çocuklar için okuma alanları parkın diğer birimlerini oluşturuyor. Park içerisindeki su kanalları, çocukların botlar aracılığı ile gezinti yapmasına imkan sunarken okuma alanlarında çocuklar okuma alışkanlığı kazanması hedefleniyor. İçerisinde çeşitli su gösterileri de düzenlenen Masal Park’ta geniş bir yeşillik alan yer alıyor ve bu yeşil alanda ağaçlar ve çiçekler bulunmaktadır.

Masal Park Nerede?

Adres: Sarıgüllük Mahallesi, Lütfü Akcan Sk. No:2, 27060 Şehitkamil/Gaziantep

Bir Nevi Eğlence Merkezi ‘Masal Park’ içeriği, 05 Şubat 2019 tarihinde Gaziantep.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

Muhammed Ü.

teşekkürler

Aksel G.

Sitenizde yazı yazmak istiyorum nasıl yapabilirim

676DEĞERLENDİRME 5.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha