Hava Değişimine Karşı 8 Tavsiye

Dünyadaki En Kutsal 10 Yer
Dünyadaki En Kutsal 10 Yer
13 Şubat 2019
Alişan ve Buse Varol Çifti İlk Çocuklarını Kucağına Aldı
Alişan ve Buse Varol Çifti İlk Çocuklarını Kucağına Aldı
13 Şubat 2019

Tatillerin ve seyahatlerin yoğunlaştığı günlerde hastalıklarında da artış gösterdiği söz konusu olabilmektedir. Günümüzün bilinçli tatilciler ziyaret edecekleri bölgeleri önceden araştırıyor. Peki, siz seyahat ederken hasta olmamak için ne yapıyorsunuz?

Çoğu zaman insanlar ortamdaki sert değişikliklerden dolayı mikroplara maruz kalmaktadır. Bu da bizleri hasta edebiliyor. Sağlığımız bizim için en önemli şeydir. Bu yüzden seyahat etmek istediğimizde hasta olmamak için bazı önlemler almalıyız. Biz de sizler için yolculuğunuzu veya tatilinizi zehir eden hastalıklara yakalanmanızı önleyecek altın değerinde tavsiyeleri sıraladık. Hadi hep birlikte seyahat ederken hasta olmaktan ya da hava değişimine uğramaktan kaçınmamız için yapmanız gerekenlere bakalım.

Hava Değişimine Karşı 8 Tavsiye

  • Gitmeden Önce Araştırma Yapın

Tatil beldenizi seçmeden önce, ziyaret etmek istediğiniz şehir veya ülke hakkında bilgi edinin. CDC ( Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri ) sayfasından gitmek istediğiniz bölgenin yasakları ya da uyarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bölgelerde yaşanan hastalıklar ve bu hastalıklara karşı hangi aşılara ihtiyaç duyulduğu yönünde bilgilere vakıf olmanız size büyük artı sağlayacaktır.

  • Suyunuzu Temiz Şişelerden İçin

Dehidrasyon, bir çok sağlık sorununun nedenidir. Baş ağrısı, sinir, yorgunluk ve karışıklık. Evet yanlış duymadınız. Kafa karışıklılığı! Seyahat ederken kendinizi susuz bırakmayın. Ancak suyun garip ve kirli parçalar taşıyabildiğini unutmayın. Seyahat ederken ağzı açılmamış şişe sulardan almanızı önermekteyiz.

  • Burun Spreyi Kullanın

Vücudumuza giren mikropların çoğu burnumuza girmektedir. Burnunuzu nazik bir burun spreyi ile temizleyerek birkaç kez burnunuzu temiz tutabilirsiniz. Ayrıca Neosporin gibi anti-bakteriyel ürünler de doğrudan önleme konusunda çok fazla etkiye sahip olamıyor. Ama yine de burun deliklerinin nemli kalmasına yardımcı olurlar. Bu sayede daha az zararlı mikropların burnunuza girebilir.

  • Temizliğinize Önem Gösterin

Kendinizi hasta bulmanın en yaygın yollarından biri, elimize bulaşan mikroplardır. Seyahat ederken her şeye dokunmak isteriz. Kendimizi bir şeylere dokunmaktan uzak tutmak neredeyse imkansızdır. Ancak gerçek şu ki bakteriler ve virüsler eşyalar üzerinde yaşamaktadır. Portatif çözümler ve mendil tüm tatiliniz için arkadaşınız olacak. Eşyaları kullanmadan önce mutlaka silin. Özellikle otel odanızdaki TV kumandaları, uçaktaki yolcu tepsileri ve diğer birçok ortak ürün mikropların çoğunu taşıma eğilimindedir.

  • En Az 6 Saat Uyuyun

Seyahat etme zevkine kapılınca uyumayı unutuyoruz. Ancak bunun çok ciddi sorunları var. Vücut sadece zihinsel ve bedensel strese girmez. Aynı zamanda vücudumuzun bağışıklık sistemi de büyük darbe alır. Bu nedenle, ne kadar keyifli bir seyahat geçirseniz de en az 6 saat uyumaya özen gösterin!

  • Ne Yediğinize Dikkat Edin

Seyahat ederken en büyük lezzetlerden biri de yeni restoranlar bulmaktır. Yeni yiyecek türleri denemek ya da yerel mutfakları tatmak için seyahat edenler bile var. Ama bunu yaparken bazı önlemler alınması gerekmektedir. Öncelikle bakılması gereken temizliktir. Özellikle seyyar satıcıların temiz olduğuna çok dikkat edin. Ayrıca size tavsiyemiz bilinen restoranları tercih edin.

  • Yeşil Çay ve Zencefil Çayı İçin

Çevre değişimi, bağışıklık sisteminize bağlı kalmak zorundandır. Bu nedenle, güçlü kalmanıza yardımcı olabilecek ürünlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Kimilerinin çantasında bağışıklık sistemi güçlendirici haplar bulunabilir. Ancak alabileceğiniz en doğal şeylerden bir tanesi de yeşil çay ve zencefil çayıdır.

  • Kullandığınız İlaçları Yanınızda Bulundurun

Aspirin, anti-alerjen, soğuk algınlığı ve öksürük şurubu gibi ilaçları yanınızda götürmeyi unutmayın. Reçete ile aldığınız ilaçları evde unutmanız tatilinizi mahvedebilir.

Sevgililer Günü'nde Eşine Böbreğini Verecek!

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir