Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Turu

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep’e gelen ziyaretçilerin mutlaka uğraması ve 2- 3 saatlik zamanı ayırması gereken yerlerin birisi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, aynı zaman da açık tur otobüsleri ile safari turu yapabileceğiniz ilk ve tek hayvanat bahçesi olarak tarihe geçmiştir.

2001 yılında kurularak halka açılan Gaziantep Hayvanat Bahçesi turu ile birlikte, Burç ormanlarını ziyaret etmiş olacaksınız. Çünkü bu hayvanat bahçesi Burç ormanlarının içerisinde yer almakta olup, dünya üzerinde ender bulunmakta olan birkaç hayvana da ev sahipliği yapmaktadır. Yetişkin için 5 TL, öğrenciler için ise 2,5 TL ile gezebileceğiniz bu hayvana bahçesinde safari turu ise tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi ziyaret saatleri ise hafta sonları, resmi tatiller dahil olmak üzere sürekli açıktır. Yaz sezonu için sabah 09:00 ile 19:00 arası ziyarete açık iken kış sezonu için ise sabah 08:00 ile akşam 17:00 arası açık bulunmaktadır. Ziyaret sırasında eğer ki özel aracınız bulunmuyor ise Balıklı üzerinden sabah 8’de başlayan ve sürekli işleyen otobüsler bulunmaktadır. Bu otobüsler ile ulaşım imkanını elde edebilirsiniz. Aynı zaman da diğer hayvanat bahçelerine göre, Gaziantep Hayvanat Bahçesi tur fiyatları daha uygun olarak sizlere sunulmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum bırakın