Çocuklarımızın Ayrımcılığa Karşı Bağışıklığını Artıralım

Dünyanın İlk 'Mitral Kapak' Üretimi
Dünyanın İlk 'Mitral Kapak' Üretimi
22 Mart 2019
Bir Delinin Hatıra Defteri
Bir Delinin Hatıra Defteri
22 Mart 2019
Çocuklarımızın Ayrımcılığa Karşı Bağışıklığını Artıralım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Gaziantep'te yapılan Engelsiz Yaşam ve Özel Eğitim Merkezi'nin açılışını yaptı. Fiziksel engelin insanın önündeki gerçek engel olmadığını söyle yen Erdoğan,

"Çünkü insan, yalnızca beden ve uzuvlardan ibaret değil. Dünyanın kaderini değiştirecek bir akım ortaya koymak için, akleden bir kalpten başka hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur" dedi. Erdoğan, "Çocuklarımızın erken yaştan itibaren her türlü ayrımcılığa karşı bağışıklıklarını artırmalıyız. Çocuklarımızı engel, cinsiyet, ırk, etnik köken gibi farklılıklara karşı nötr kalacak şekilde yetiştirelim. Kalplerine o kadar çok sevgi yükleyelim ki, önyargılara yer kalmasın" diye konuştu. 'Okuma Yazma Seferberliği' programına da katılan Erdoğan, yüzde 100 okur yazar bir toplum olma hedefine işaret ederek, "Böyle bir çağda okuma yazma bilmemek tam anlamıyla karanlıkta kalmak demek" dedi. Bu arada "Sıfır Atık Projesi" kapsamında geçen yıl toplanan 190 hurda lastikten dönüştürülerek hazırlanan satranç ve seksek takımları, Ağrı'nın Eleşkirt ilçesindeki okula armağan edildi.

ASLANLARA ZİYARET

Emine Erdoğan bu arada Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde oluşturulan Kelebek Vadisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan, geçen yıl Sudan Devlet Başkanı Ömer el Beşir tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edilen, Gaziantep'e getirilerek Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin isimleri verilen aslanları da ziyaret etti.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir