Bilim İnsanlarının Cevaplayamadığı İnsan Mucizeleri

GAZİANTEP: KUYMAK (LOHUSA KUYMAĞI)
GAZİANTEP: KUYMAK (LOHUSA KUYMAĞI)
14 Mart 2019
Dünya Rekorunu Google Çalışanı Kırdı
Dünya Rekorunu Google Çalışanı Kırdı
14 Mart 2019
Bilim İnsanlarının Cevaplayamadığı İnsan Mucizeleri

Günlük yaşantımızda sıradan olan ancak bilimsel açıdan açıklanamayan gerçekler var. Bizde sizler için düşünsek de sebebi henüz açıklık gelmemiş insan mucizelerini araştırdık ve bir araya getirik.

Hatıralar

Hatıralar nasıl beynimizde yer alıyor ve gerektiğinde nasıl hatırlanıyor? Uzmanlar buna cevap bulamıyor.

Uyku ve Rüyalar

Uykusuzluğun sağlığımıza zararları olduğu bilinse de, neden uyumak gerektiğinin cevabını uzmanlar henüz bulamamışlar. Neden rüya görürüz gerçek sebebi nedir bu da bilinmeyenler arasındadır.

Körelmiş Organlar ve Bazı Vücut Parçaları

Bu organlara verilebilecek en güzel örnek, Apandistir. Apandisit size, vücudunuza hiç zarar vermeyen körelmiş bir organdır. Vücudumuzda bulunan bu körelmiş organların işlevlerinin ne olduğu henüz sır olarak özelliğini korumaktadır.

Mikropların Varlığı

Vücudumuzda ki her bir hücrenin içinde yaşayan on mikrop vardır. E.Coli, Bacteoides Fragililis gibi bakteriler burun, ağız ve deride yaşarlar. Bu mikroplar sizi hastalıklardan korurlar. Mikroplar sizin sağlıklı ve dinç olmanızı sağlarlar. Yine de mikropların vücudumuzda nasıl bir rolleri var tam olarak cevap bulunamamıştır.

Esneme

Günlük hayatımızda yaptığınız ve bulaşıcı olan esnemenin nedeni de uzmanlar tarafından açıklanamayan bir durumdur. Birkaç teori olmakla beraber beynin ısınmasını engelleyen ve bizi uyanık tuttuğuna dair varsayımlar vardır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir