Aloevera’nın İnanılmaz Faydaları

Tuz ile Ağrılarınıza 5 Yıl Veda Edin
Tuz ile Ağrılarınıza 5 Yıl Veda Edin
2 Kasım 2018
Sergen Cami ve Sosyal Tesisi'nin Açılışı Yapıldı
Sergen Cami ve Sosyal Tesisi'nin Açılışı Yapıldı
2 Kasım 2018
Aloevera’nın İnanılmaz Faydaları

Doktorların Çare bulunmadığı Hastalıklara Çare oluyor.

Bakımı kolay ve bence çocuk olan her evde olması gereken bir çiçek. Şimdi geçelim kanıtlanmış olan Aloevera Bitkisinin faydalarına;

1- Aloevera öncelikle sıyrık, kesik, yanık gibi olaylarda adeta ilk yardım çantası gibidir. Yaranın hızla iyileşmesini ve acıma hissinin geçmesini sağlar. Aynı zamanda ağızdan alındığında iç organlardaki yaraları iyileştirme özelliği de bulunur.

2- Bulunduğu ortamdaki kimyasal ve radyasyon etkilerini ortadan kaldırarak oksijenlenmeyi sağlar ve dolayısıyla daha sağlıklı ortam yaratır. Bu özelliğinden dolayı özellikle çocuk ve ebeveyn yatak odalarında mutlaka olmalıdır.

3-  Vücudun alkali dengesini sağlar ve kanser başta olmak üzere bir çok rahatsızlık gelmeden ortadan kaldırır

4- Yaz aylarında veya ishal gibi durumlarda su kaybını önlemek için kullanılır. Bağırsaklardaki su oranını artırarak hem kabızlığa hem de ishale iyi gelen nadir bitkilerdendir.

5- İçerisinde bulunan 18 amino asit, magnezyum gibi mineraller sayesinde spor sonrası yada magnezyum eksikliğinden kaynaklı kramplara hemen etki eder.

6- Detoks dönemlerinde imdada yetişiyor. Biriken zararlı kimyasalların ve serbest ajanların vücuttan atılması için detoks şart! Detoks dönemlerinde çok yoğun mesai yapan karaciğere yardımcı olmak için tüketebileceğiniz başlıca gıda aloevera suyu.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir