2019 AK Parti Gaziantep belediye başkan adayları listesi

Gaziantep'te Kutnu Dokumacılığı
Gaziantep'te Kutnu Dokumacılığı
11 Şubat 2019
GAPTARIM Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı
GAPTARIM Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı
11 Şubat 2019
2019 AK Parti Gaziantep belediye başkan adayları listesi

AK Parti Gaziantep belediye başkan adaylarının kimler olacağı merak konusu. 31 Mart yerel seçimleri yaklaşmasıyla AK Parti belediye başkan adayları 2019 listesi en çok açıklanması beklenen adaylar kategorisinde yer almakta. AK Parti Gaziantep belediye başkan adayları belli oldu mu? AK Parti Gaziantep belediye başkan aday 2019 listesi.

AK Parti Gaziantep adayının kim olacağı merak konusu olmaya devam ediyor. AK Parti 2019 yerel seçim başvurularını sonlandırdı. AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adaylarının kim olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Peki AK Parti Gaziantep adayı kim? 2019 yerel seçimlerde AK Parti Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adayı kimi gösterecek? İşte AK Parti Gaziantep belediye başkan aday isimleri…

Türkiye 31 Mart 2019 yerel seçimler için sandık başına gidecek. Yerel seçim 2019 için aday adaylık başvuruların rekor seviyeye ulaştığı AK Parti’de aday adaylık başvuru süresinin sona ermesinin ardından AK Parti belediye başkan adayları 2019 isimlerinin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Türkiye’yi aralıksız 17 yıldır yöneten AK Parti, 2019 yerel seçimlerde de büyük bir başarı elde etmek istiyor. AK Parti’nin en büyük başarısı büyükşehirlerde olması bekleniyor. AK Parti Gaziantep Belediye başkan adayı mevcut belediye başkanı Fatma Şahin’i aday gösterdi.

AK Parti Şahinbey belediye başkan adayı Mehmet Tahmazoğlu

AK Parti Şehitkamil belediye başkan adayı Rıdvan Fadıloğlu

AK Parti Nizip belediye başkan adayı Mehmet Sarı

AK Parti İslahiye belediye başkan adayı Kemal Vural

AK Parti Nurdağı belediye başkan adayı Ökkeş Kavak

AK Parti Araban belediye başkan adayı Mehmet Özdemir

AK Parti Yavuzeli belediye başkan adayı Kemal Sakaroğlu

Oğuzeli Cumhur İttifakı MHP adayı Mehmet Sait Kılıç

Karkamış Cumhur İttifakı MHP adayı Mehmet Seydi Yılmaz

Fatma Şahin kimdir?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 tarihinde Gaziantep'te dünyaya geldi. Lise mezuniyetinin ardından İstalbul Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam eden Şahin, burada Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite mezuniyetinin ardından özel sektörde çalışmaya başladı. Bir süre İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak görev yaptı. 22., 23. ve 24. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimler'de AK Parti'den Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday gösterildi ve Başkan seçildi. Şahin, üst üste iki dönem Gaziantep Milletvekili seçilen ilk kadın siyasetçidir.

2019 AK Parti Gaziantep belediye başkan adayları listesi

Aynı zamanda 22. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu, TBMM Töre ve Namus Cinayetleri ile Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü, AK Parti Kadın Kollarında bir dönem teşkilattan ve bir dönem de siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanlarından Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'la ilgili oluşturulan Meclis Soruşturma Komisyonunda ve Tuz Gölü Araştırma Komisyonunda çalıştı. Ayrıca Şahin, Ak Parti 2. Olağan Kongresinde Merkez Karar Yürütme Kuruluna seçildi.

AK Parti Gaziantep mevcut belediye başkanları

Büyükşehir Belediye Başkanı

FATMA ŞAHİN

İlçe Belediye Başkanı

HACİ FEVZİ AKDOĞAN

Nizip

İlçe Belediye Başkanı

KEMAL VURAL

İslahiye

İlçe Belediye Başkanı

MEHMET İHSAN TAHMAZOĞLU

Şahinbey

İlçe Belediye Başkanı

MEHMET ÖZDEMİR

Araban

İlçe Belediye Başkanı

MEHMET YILDIRIR

Nurdağı

İlçe Belediye Başkanı

MUHAMMET RIDVAN FADILOĞLU

Şehitkamil

İlçe Belediye Başkanı

MUSTAFA KEMAL SAKAROĞLU

Yavuzeli

İlçe Belediye Başkanı

NUH KOCAASLAN

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir